Aktualności

Wolontariusze potrzebni w szpitalach. Dowiedz się, jak zostać jednym z nich

 Wolontariusze ze Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie
 Wolontariusze ze Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Fot. Szpitale Pomorskie

Chcesz pomagać? Dysponujesz czasem wolnym? Szpitale Pomorskie zapraszają wszystkich chętnych do dołączenia do tego grona. Szkolenie odbędzie się w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni w środę, 17 października 2018 r.

 

Szkolenie skierowane jest do osób zainteresowanych działalnością społeczną.

 

Kim jest wolontariusz?

Jak można zostać wolontariuszem? Co należy do jego obowiązków, a jakie ma prawa? To tylko niektóre zagadnień, jakie zostaną poruszone podczas najbliższego spotkania. Będą atrakcyjne zajęcia, ciekawe  materiały oraz certyfikat ukończenia szkolenia

Organizatorzy proszą o potwierdzanie przybycia na adres e-mail: iso@szpitalepomorskie.eu oraz podanie liczby osób do 5 października.

 

Gdzie pomagają?

Wolontariusze niosą bezpłatną i bezinteresowną pomoc m.in. na oddziałach onkologicznych, neurologicznych, rehabilitacyjnych i pediatrycznych. Pomagają dzieciom i dorosłym. Organizują też różne zajęcia i akcje charytatywne. W województwie pomorskim w tzw. szpitalach marszałkowskich pomaga ponad 800 wolontariuszy.

 

Szkolnie dla wolontariuszy

  • 17 października 2018 r., środa, godz. 15.00
  • Szpital Morski im. PCK w Gdyni – budynek administracji nr 6, piętro II, sala konferencyjna nr 204
Wolontariat szpitalny to program mający na celu propagowanie oraz rozwój idei wolontariatu na obszarze województwa pomorskiego. Ma charakter otwarty, do którego mogą przystąpić, poprzez podpisanie porozumienia na zasadach dobrowolności, podmioty lecznicze, dla których podmiotem tworzącym jest województwo pomorskie. Wolontariusze, wspomagający pracę personelu w codziennej opiece nad chorymi w pomorskich szpitalach, wpływają nie tylko na jakość opieki, ale także poprawę wizerunku placówki w oczach chorych i ich bliskich oraz otoczenia zewnętrznego.  Do programu Wolontariat szpitalny przystąpiło 10 podmiotów leczniczych.

 

Wolontariat_baner

view szablon artykułu

Aktualności