Aktualności

Władysławowo – będzie modernizacja drogi wojewódzkiej. Skorzystają mieszkańcy i turyści

arszałkowie Ryszard Świlski, Mieczysław Struk, burmistrz Władysławowa Roman Kużel
Fot. Sławomir Lewandowski

Projekt przebudowy drogi wojewódzkiej nr 215 łączącej nadmorskie miejscowości będzie kosztować milion złotych. Poza poprawą stanu nawierzchni planowane są budowa parkingów i systemu odprowadzenia wód deszczowych. To wspólna inicjatywa samorządu wojewódzkiego i Władysławowa.

 

Marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski podpisali 3 kwietnia 2017 r. z burmistrzem Władysławowa Romanem Kużelem porozumienie. Jego efektem będzie  wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 215. Zmiany obejmę obszar gminy z wyłączeniem wyremontowanych odcinków.

 

Kto skorzysta ze zmian?

– Drogą tą jadą turyści do Jastrzębiej Góry lub Karwi i w drugą stronę – do Władysławowa na Półwysep Helski – powiedział marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. – Dlatego też podpisana umowa zapoczątkuje zmiany, które poprawią stan, niezwykle istotnej zwłaszcza w sezonie turystycznym, drogi nr 215 – dodał marszałek.

Burmistrz Władysławowa Roman Kużel podkreślił, że jest to szczególnie ważna dla mieszkańców droga ułatwiająca komunikację miasta z całą gminą.

Droga wojewódzka nr 215. Fot. z wideorejestratora Rejonu Dróg Wojewódzkich w Pucku

Droga wojewódzka nr 215. Fot. z wideorejestratora Rejonu Dróg Wojewódzkich w Pucku

Jakie będą zmiany?

Poprawi się nie tylko stan nawierzchni drogi. Bardzo ważne jest też odwodnienie trasy na niektórych odcinkach, szczególnie zabezpieczenie wąwozów przecinających drogę przed niszczeniem. W trakcie modernizacji powstanie też infrastruktura parkingowa.

– To przedsięwzięcie jest spójne z innym już realizowanym projektem, czyli ścieżkami rowerowymi. Połowa dróg rowerowych będzie przebiegać wzdłuż drogi wojewódzkiej – zaznaczył Kużel.


Ile kosztuje projekt?

Na przebudowę drogi samorząd wojewódzki i gmina Władysławowo przekazały po 500 tys. zł. Kolejnym etapem będzie przeprowadzenie przetargu przez Zarząd Dróg Wojewódzkich i wyłonienie wykonawcy. Projekt będzie realizowany w latach 2017-2018.

– Po otrzymaniu projektu zaplanujemy konkretne działania i wspólnie je sfinansujemy – powiedział Krzysztof Czopek, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

view szablon artykułu