Aktualności

Wiosna na pomorskich drogach. Budowlańcy wrócili do pracy. Zobacz, jak omijać utrudnienia

Droga wojewódzka
Droga wojewódzka. Fot. Aleksander Olszak

Budowa mostów oraz remonty nawierzchni. A do tego całkowita przebudowa drogi. Tak wygląda wiosna na drogach wojewódzkich na Pomorzu.

 

Wicko, Człuchów i Mojusz. Tam utrudnienia będą największe.

 

Objazdem przez Krajnę

Wraz z nadejściem wiosny robotnicy wrócili na plac budowy w ciągu drogi wojewódzkiej 188 pomiędzy Człuchowem a Debrznem. Odcinek ten w dalszym ciągu jest zamknięty dla ruchu, za wyjątkiem pojazdów, które dojeżdżają do nieruchomości położonych przy szosie. Pozostali kierowcy muszą korzystać z wytyczonego objazdu przez Barkowo. Dodatkowo na wjeździe do Debrzna został wprowadzony ruch wahadłowy.  

 

Na Kaszubach również remont

Na jednej z najważniejszych dróg Kaszub, czyli drodze wojewódzkiej 212 prace trwają pomiędzy Kartuzami a Mojuszem. Modernizacja trasy obejmuje budowę nowych skrzyżowań i zatok przystankowych. Powstają też chodniki i drogi dla rowerzystów. W kilku miejscach wprowadzony został ruch wahadłowy. Sterować nim będą sygnalizatory. W zależności od tempa prac na kolejnych odcinkach wprowadzana będzie zmieniona organizacja ruchu.

 

Wahadłowo nad morze

Wznowione zostały prace na budowie obwodnicy Wicka w ciągu drogi 214. Remontowany jest także odcinek pomiędzy Białogardą a Łebą. Powstająca infrastruktura pozwoli na szybszy i bezpieczniejszy dojazd do nadmorskiego kurortu. Na razie jednak kierowcy muszą przygotować się na ruch wahadłowy. Zależnie od miejsca będzie on sterowany sygnalizacją świetlną lub przez pracowników budowy.

 

Utrudnienia na Powiślu

W dalszym ciągu trwają prace na powiślańskiej wojewódzkiej 521. Pomiędzy Prabutami a Kwidzynem przebudowywane są chodniki i kładziona jest nowa nawierzchnia. Wprowadzony został ruch wahadłowy, który powoduje znaczne utrudnienia w przejeździe. Drogowcy zalecają objazd przez Gardeję i Jaromierz.

view szablon artykułu