Aktualności

Windy, świetlice terapeutyczne i dom samopomocy. Ponad 3 mln zł na inwestycje i usługi społeczne na Pomorzu

Fot. Aleksander Olszak
Fot. Aleksander Olszak

Samorząd województwa dofinansuje modernizację budynków usług społecznych. Inwestycje będą między innymi w miejscowościach powiatu kartuskiego, bytowskiego i tczewskiego, a także w Starogardzie Gdańskim i Sopocie.

 

Marszałek Mieczysław Struk podpisał 24 kwietnia 2018 r. z beneficjentami umowy na dofinansowanie projektów modernizacji budynków, gdzie świadczone są usługi społeczne ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Jedenaście umów

Podpisanych zostało 11 umów. – Cieszę się, że możemy podpisać umowy z tak dużą liczbą partnerów. – powiedział Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Beneficjenci to nie tylko jednostki samorządu terytorialnego, ale też organizacje pożytku publicznego i jednostki kulturalne, medyczne i religijne. – To bardzo dobrze pokazuje, jak pomoc osobom potrzebującym jednoczy nas wszystkich – dodał.

 

Co zyskają potrzebujący?

Zakres prac jest bardzo zróżnicowany. Obejmuje zarówno prace budowlane oraz modernizacyjne. W ośrodku kultury w Chmielnie i w Pomorskim Centrum Reumatologicznym w Sopocie zamontowane zostaną windy, które umożliwią niepełnosprawnym dostęp do usług kulturalnych i medycznych. Remontu doczekają się również pomieszczenia oraz elewacja środowiskowego domu samopomocy w Starogardzie Gdańskim. Nowe pracownie terapeutyczne uzyskają doy pomocy społecznej w Pelplinie i Skarszewach. W Czarnem na tarasie budynku mieszkalnego powstanie świetlica terapeutyczna. Wyremontowane zostaną również pomieszczenia Centrum Aktywizacji Zawodowej dla osób z autyzmem w Gdańsku.

 

Ile pieniędzy dla potrzebujących

Łączna wartość podpisanych umów to 3 481 269 zł. Największą pomoc uzyska powiat kartuski, gdzie budowany będzie środowiskowy dom samopomocy w Kobysewie. Na ten cel wydanych będzie około 1,4 mln zł. Milion złotych otrzymają siostry Pallotynki z Gdańska na dostosowanie budynku zgromadzenia do potrzeb osób niepełnosprawnych.  Z kolei 200 tys. zł. ułatwi niepełnosprawnym wizytę na zamku w Bytowie. – Chciałbym, aby to dofinansowanie było pewnym podziękowaniem za waszą niełatwą i często bardzo trudną pracę – dziękował zebranym gościom marszałek Struk. Część prac budowalnych już się rozpoczęła.

 

Fot. Aleksander Olszak

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka