Aktualności

Weekend pod znakiem żagli. Regaty o Puchar Mariny Gdańsk

Fot. Gdanski Ośrodek Sportu
Fot. Gdanski Ośrodek Sportu

Przed nami dwa dni żeglarskich zmagań na wodach Zatoki Gdańskiej. W Gdyni popłyną konsulowie, w Sopocie windsurferzy, a w Gdańsku żeglarze będą walczyć w zawodach Marina Granaria Cup. Będzie również żeglarskie spotkanie i koncert.

 

Regaty o Puchar mariny Gdańsk – Marina Granaria Cup organizowane są już po raz trzynasty.Regaty odbędą się 8 i 9 czerwca 2019 r.

 

Międzynarodowe zawody

O puchar rywalizować będą jednostki w trzech klasach: ORC, KWR oraz w klasie OPEN. Gdańskie zawody zaliczane są do ogólnej klasyfikacji Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski. Wystartują nie tylko polskie załogi. – Podobnie jak w poprzednich latach nie powinno zabraknąć też uczestników ze Szwecji, Rosji czy Niemiec – mówi Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu. Odbędą się trzy wyścigi. Dwa w sobotę oraz jeden w niedzielę. – Trasa regat została wytyczona tak, by widzowie zgromadzeni na molo lub na plaży w Brzeźnie mogli z niedużej odległości śledzić zmagania załóg – dodaje Pawelec. Pierwszy wyścig w sobotę o godzinie 11.00, drugi o 14.00. W niedzielę start regat o godzinie 11.00

 

Oraz spotkanie

W sobotę po zakończeniu pierwszego dnia zmagań w Marinie Gdańsk odbędzie się żeglarskie spotkanie. Będzie to okazja do rozmów z uczestnikami zawodów czy wymiany doświadczeń. Zagrają też Old Mariners i EKT Gdynia. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych tematyką żeglarską.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości