Aktualności

Wakacyjny rozkład jazdy. Sprawdź, dokąd dojadą dodatkowe pociągi

Szynobus
Szynobus. Fot. Aleksander Olszak

Jak szybko i bezpiecznie dojechać na bałtyckie plaże albo kaszubskie jeziora i lasy? Oczywiście pociągiem. W lecie rozkład jazdy będzie lepiej dopasowany do potrzeb. Będą też zupełnie nowe relacje.

 

Wakacyjne zmiany w rozkładach jazdy wejdą w życie już 23 czerwca 2018 r.

 

Na koniec Polski, czyli Półwysep Helski

Jak co roku najwięcej połączeń pojedzie do Władysławowa i Helu. – Na linii z Gdyni do Helu kursować będzie 30 pociągów. To o cztery więcej niż poza sezonem – mówi Ryszard Świlski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego. Do tego należy uwzględnić cztery pociągi relacji Gdynia – Władysławowo i z powrotem. Pierwsze połączenie z Gdyni o godz. 6.10, ostatnie o godz. 23.25. W ciągu dnia składy będą kursować średnio co godzinę.– Tak wysoka częstotliwość umożliwi swobodną podróżowanie. Co ważne, do Helu pociągiem dojedziemy o wiele szybciej niż samochodem – dodaje Świlski. Spośród ww. 30 pociągów na linii helskiej sześć z nich to dedykowane, złożone z wagonów piętrowych, które zalecane są do przewozu rowerów.

 

Do Łeby i Ustki

Wracają pociągi do Łeby i Ustki. – Pomiędzy Lęborkiem a Łebą pojedzie 12 pociągów. Wszystkie obsługiwane będą klimatyzowanymi pojazdami – zaznacza Ryszard Świlski. Pierwszy poranny skład z Lęborka do Łeby i ostatni powrotny z Łeby będzie kursować na wydłużonej relacji do Gdyni. Na okres wakacji kolejarze wstrzymali prace związane z modernizacją linii kolejowej nr 405 na odcinku Słupsk – Ustka. Na tej trasie w wakacje będzie 18 połączeń tam i z powrotem. Podróż zajmie około 20 minut.

 

A może do serca Kaszub?

– Na liniach obsługiwanych w ramach sieci komunikacyjnej Pomorska Kolej Metropolitalna wprowadzamy dodatkowy pociąg do i z Kościerzyny. Będzie on kursować w soboty i niedziele i święta – opowiada Ryszard Świlski. Nowością w rozkładzie jazdy będą połączenia z Kościerzyny do Bydgoszczy. Po wielu latach pociągi osobowe pojadą dawną Magistralą Węglową przez Bąk, Karsin, Czersk. W soboty i niedziele oraz święta będą kursowały łącznie cztery pociągi tam i z powrotem. W Kościerzynie będzie skomunikowanie w kierunku Trójmiasta. Operatorem przewozów będzie Arriva RP sp. z o. o.   

Szczegółowe rozkłady jazdy znajdziesz m. in. na stronie Portalu Pasażera PKP Polskie Linie Kolejowe.

view szablon artykułu