Aktualności

W weekend podziwiaj zmagania najlepszych. Już po raz ósmy wystartuje Triathlon Gdańsk

Pływak
Fot. źródło: https://www.facebook.com/TriathlonGdanskEU/

Olimpijski dystans do pokonania będą mieli uczestnicy sportowej rywalizacji, która odbędzie się w Gdańsku 13 i 14 lipca 2019 r. Najpierw 1500 metrów do przepłynięcia, potem 40 km do przejechania na rowerze, a na zakończenie 10 km biegu. Kto zwycięży tym razem? Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali rywalizację w czterech kategoriach.

 

To wydarzenie, które od kilku lat kumuluje potężną dawkę sportowych emocji w wyjątkowej, nadmorskiej scenerii przy molo w Brzeźnie.

 

Wyzwanie dla zawodowców i amatorów  

Wyzwanie podejmują doświadczeni, czołowi triathloniści, ale nie brakuje również wielu debiutantów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą dyscypliną. Lokalizacja Triathlonu Gdańsk to z pewnością olbrzymi atut tej imprezy i zawiera w sobie wszystko, co stolica Pomorza ma do zaoferowania najlepszego w okresie letnim. Przy dodającym sił w trudnych chwilach dopingu setek zgromadzonych wzdłuż trasy kibiców, w otoczeniu wspaniałych, godnych podziwu sportowców. Każdy, kto wyruszy w trasę i przekroczy metę jest zwycięzcą i bohaterem. Tym bardziej, że wydarzenie każdego roku ściąga czołowych zawodników w kraju. Ostatnie dwa triathlony wygrał Bartosza Banacha, który został ambasadorem tegorocznej edycji.

 

Pływanie, jazda na rowerze i bieganie

Uczestnicy zaczynają od morza. Wystartują z piaszczystej plaży i będą mieli do przepłynięcia 1500 metrów w Bałtyku wokół malowniczo usytuowanego molo w Brzeźnie – miejsca, które codziennie odwiedzają tysiące gdańszczan i  turystów. Dobieg z wody do strefy zmian jest naprawdę krótki. Zatem nie traci się dużo czasu, żeby ruszyć na kolejny etap. Jest nim 40-kilometrowy dystans do pokonania na rowerze w mieście, które pod względem długości ścieżek rowerowych nie ma sobie równych w Polsce. W Gdańsku praktycznie wszędzie można dojechać rowerem, a trasa triathlonu to tylko zachęta, żeby właśnie w ten sposób poruszać się po mieście. Wiedzie m. in. przez najdłuższy w Polsce tunel prowadzący pod Martwą Wisłą oraz w okolicach jednego z najpiękniejszych obiektów w Europie jakim jest Stadion Energa Gdańsk. Na koniec zawodników czeka 10-kilometrowy bieg przez nadmorskie tereny zielone oraz deptak.

 

Pakiet startowy

W pakiecie startowym znajdzie się m.in.: pamiątkowy medal odlewany wręczany na mecie, wysokiej klasy koszulka techniczna, dedykowana tej edycji imprezy, numery startowe, czepek, upominki od sponsorów i partnerów imprezy oraz inne gadżety. Pakiety startowe można nabyć jeszcze w biurze zawodów na terenie imprezy.

 

Dla najmłodszych

Imprezą towarzyszącą jest również Triathlon dla Dzieci.  Do zmagań zgłosiło się 150 młodych uczestników. Będą rywalizować w czterech kategoriach:

  • fun race: 50 m – 200 m – 100 m (3-6 lat, z udziałem opiekuna)
  • dzieci młodsze: 100 m – 1000 m – 200 m (7-9 lat)
  • dzieci starsze: 200 m – 1800 m – 1000 m (10-13 lat)
  • młodzicy i juniorzy młodsi: 300 m – 3600 m – 2000 m (14-17 lat)

Oprócz niezapomnianych wrażeń z trasy, na uczestników dziecięcej imprezy czekają znajdujące się w pakiecie startowym: czepek, numer startowy oraz pamiątkowy medal. W przypadku Fun Race nie będzie obowiązywał pomiar czasu, nie będzie także przyznawanych miejsc. Dla zawodników, którzy zajmą lokaty na podium w pozostałych kategoriach wiekowych organizator przewiduje puchary.

 

Triathlon Gdańsk

  • 13-14 lipca 2019 r.
  • Gdańsk

Zobacz: Gdański Ośrodek Sportu

Triathlon Gdańsk_plakat

 

 

 

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości