Aktualności

W te wakacje nie musisz ze sobą zabierać książki na plażę. Będzie na ciebie czekała [BIBLIOTEKA NA PLAŻY]

Książki na plaży
Jedna z plażowych bibliotek będzie znajdowała się w barze przy molo w Brzeźnie. Fot. mat. prasowe WiMBP w Gdańsku

Na ośmiu gdańskich kąpieliskach, 1 lipca 2018 r. staną specjalne biblioteczne regały. Będzie można bezpłatnie wypożyczyć książkę do czytania. Znajdziemy m.in. literaturę piękną, thrillery, kryminały, książki dla dzieci, młodzieży i propozycje w języku angielskim, niemieckim oraz rosyjskim. Nie zabraknie też nowości.

 

Akcja Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku potrwa do końca sierpnia 2018 r. W zeszłym roku inicjatywa cieszyła się wyjątkowym powodzeniem, a przez całe wakacje mieszkańcom i turystom udostępniono prawie 1000 tytułów.

 

Od Sobieszewa aż po Jelitkowo

Biblioteka na Plaży to inicjatywa, która ma umilić czas odpoczynku wszystkim plażowiczom. Zarówno regały, jak i same książki będą miały specjalne naklejki z logiem akcji. Wybrany tytuł będziemy mogli swobodnie zdjąć z półki i pogrążyć się w lekturze. Gdy już skończymy czytać, książkę należy odłożyć z powrotem na miejsce. Chętni mogą też dokładać na półki własne pozycje. Bibliotekarze będą na bieżąco monitorować sytuację i uzupełniać zbiory nowymi tytułami.

Do wyboru będziemy mieli m.in. literaturę piękną, powieści obyczajowe, romanse, wciągające thrillery, zapierające dech w piersi przygody z pogranicza fantasy i science fiction. Znajdzie się też coś dla młodszych czytelników – dla dzieci i młodzieży został przygotowany odpowiedni katalog tytułów. Dodatkowo, na regałach znajdą się książki dla turystów zagranicznych – pozycje w językach angielskim, niemieckim oraz rosyjskim.

 

Lokalizacje gdańskich bibliotek plażowych:

  • Jelitkowo, wejście nr 72 – Bar plażowy Jelitkowo, wejście nr 65 – Tawerna Klipper
  • Jelitkowo, wejście nr 63 – Bar plażowy
  • Molo Brzeźno, wejście nr 52 – Bar plażowy
  • Dom Zdrojowy Brzeźno, wejście nr 41 – Tawerna Dom Zdrojowy
  • Stogi, wejście nr 26 – Obiekt Służb Ratowniczych
  • Sobieszewo, wejście nr 16 – Obiekt Służb Ratowniczych
  • Orle, wejście nr 11 – Obiekt Służb Ratowniczych

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności