Aktualności

W Luzinie sprawdzisz u specjalisty, czy możesz opalać się do woli. Pomorskie dla Zdrowia podczas XX Światowego Zjazdu Kaszubów

Stoisko Pomorskiego dla Zdrowia przed Ergo Areną
Stoisko Pomorskiego dla Zdrowia przed Ergo Areną. Fot. Aleksandra Kiełbratowska

Konsultacje dermatologiczne, onkologiczne i neurologiczne przeprowadzą lekarze podczas XX Światowego Zjazdu Kaszubów w sobotę, 7 lipca 2018 r. Będzie też można m.in. zmierzyć ciśnienie, poziom glukozy oraz wskaźnik BMI. Wszystkie porady są bezpłatne.

 

Porad podczas czwartego wydarzenia w ramach akcji Pomorskie dla Zdrowia udzielą pracownicy Szpitali Pomorskich.

 

Co będzie się działo?

Będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie tętnicze, oznaczyć poziom glukozy i kwasu moczowego, wskaźnik BMI. Pacjenci skorzystają również z konsultacji neurologicznych i onkologicznych, zwłaszcza dotyczących nowotworów piersi i skóry. Dermatolog sprawdzi występujące na ciele znamiona. Kardiochirurdzy ze Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie  zaprezentują działalność Fundacji Kardiochirurgii Pomorskiej. Oprócz porad lekarskich, czynny będzie też punkt konsultacyjny Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Specjaliści bezpłatnie udzielą porad prawnych z zakresu m.in. ochrony dóbr pacjenta i praw pacjenta. Ponadto, przygotowano wiele atrakcji dla dzieci, m.in. wolontariusze będą malować buzie i rozdawać balony z helem.

 

Pomorskie dla Zdrowia to letnia akcja organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i podległe szpitale. W tym roku będzie to sześć wydarzeń w czerwcu i lipcu. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki nowotworowej, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. Będzie można od ręki przebadać się u specjalistów.

 

Kolejne Pomorskie dla Zdrowia podczas 45. Jarmarku Wdzydzkiego, 14-15 lipca 2018 r. w godz. 10.00-18.00. Konsultacje przeprowadzą specjaliści z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku.

 

Pomorskie dla Zdrowia podczas XX Światowego Zjazdu Kaszubów

  • 7 lipca 2018 r., sobota, godz. 14.00-22.00
  • stoisko będzie znajdować się w pobliżu Hali Widowiskowo-Sportowej GOSRiT w Luzinie, konsultacje przeprowadzą specjaliści ze Szpitali Pomorskich

 

Pomorskie dla Zdrowia_baner

 

view szablon artykułu