Aktualności

Uważajcie na małych rowerzystów! W całej Polsce wystartowała akcja Rowerowy Maj

Akcja Rowerowy maj w Sopocie
Akcja Rowerowy maj w Sopocie. Fot. Jurek Bartkowski (Fotobank Urząd Miasta Sopot)

Przez cały maj dzieci i nauczyciele będą rywalizowali o liczbę dni, kiedy do szkoły lub przedszkola przyjadą na rowerze. Do zdobycia nowe stojaki rowerowe dla placówek, nagrody rzeczowe, finansowe oraz możliwość wzięcia udziału w specjalnych w warsztatach. Do edycji 2019 zgłosiło się 48 miast i prawie 13 tys. klas.

 

Pierwsza edycja zabawy Rowerowy Maj odbyła się w 2014 r. w Gdańsku. Szybko zyskała dużą popularność i co roku do rywalizacji włącza się coraz więcej miast z całej Polski.

 

Dobre nawyki od przedszkola

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Akcja, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków. Zabawa skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.

19 miejscowości z Pomorskiego

W całym województwie pomorskim w zabawie weźmie udział 19 miejscowości. Uczniowie i ich nauczyciele będą jeździć w Cedrach Wielkich, Gdańsku, Gdyni, gm. Pruszcz Gdański, Jastarni, Kolbudach, Nowym Dworze Gdańskim, Pszczółkach, Pucku, Rumi, Słupsku, Sierakowicach, Sopocie, Somoninie, Stegnie, Tczewie, Wejherowie, Władysławowie oraz w Żukowie.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Więcej o akcji i lista zgłoszonych placówek na stronie Rowerowy Maj.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości