Aktualności

Uwaga strażacy ochotnicy! Działacie w lokalnych społecznościach? Integrujecie mieszkańców? Zgłoście waszą jednostkę do konkursu.

Straż pożarna.
Straż pożarna. Fot. Adam Kiedrowski/nowepomorze/KFP

Ruszyły zapisy do plebiscytu Floriany - Strażackie Oscary 2018. Zgłoszenia można składać do 28 lutego 2018 r.

 

To druga edycja ogólnopolskiego Konkursu Floriany - Strażackie Oscary. Zwycięzców poznamy na uroczystej gali w dniu św. Floriana, który jest patronem strażaków. 

 

Strażackie Oscary

Ogólnopolski plebiscyt Floriany 2018 wyróżnia najlepsze lokalne inicjatywy, jakie podejmują Ochotnicze Straże Pożarne. Może być to edukacja przeciwpożarowa albo festyny integrujące lokalne społeczności. Statuetkę Floriana można również zdobyć za prowadzenie działalności kulturalnej. Doceniane jest również zadbane otoczenie strażackiej remizy. Laureatów wybiera specjalna kapituła, w której zasiadają między innymi Waldemar Pawlak, Czesław Lang oraz Jerzy Owsiak.  

 

12 kategorii

Kandydatów można zgłaszać w 12 kategoriach. Kapituła konkursu przyznaje wyróżnienia między innymi w kategorii edukacja, estetyka przestrzeni publicznej, aktywizacja seniorów czy współpraca zagraniczna. Jest również specjalna kategoria „Ratujemy i uczymy ratować". Jest ona częścią programu edukacyjnego, jaki jest realizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 

Sukces OSP Lubnia

W pierwszej edycji plebiscytu w 2017 roku, statuetkę w kategorii „Działalność kulturalna" otrzymała jednostka ochotniczej straży pożarnej z Lubni w gminie Brusy. W pozostałych kategoriach nominowane byli strażacy ochotnicy z Karsina, Złego Mięsa, Czarnej Dąbrówki i Pawłowa.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy na stronie II Ogólnopolskiego Konkursu Floriany

view szablon artykułu