Aktualności

Uroczysta sesja sejmiku. Radni upamiętniają 100-lecie powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej i zaślubiny Polski z Bałtykiem [TRANSMISJA I GALERIA]

Sesja nadzwyczajna sejmiku województwa pomorskiego
Sesja nadzwyczajna sejmiku województwa pomorskiego. Fot. Karol Stańczak

Osiemnasta, nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego rozpoczęła się w niedzielę, 9 lutego 2020 r. o godz. 11.00. Podczas sesji okolicznościowe wystąpienie miał marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. W programie jest też przyjęcie rezolucji z okazji 100-lecia powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej i zaślubin Polski z Bałtykiem.

 

W Sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku spotkają się radni województwa pomorskiego, samorządowcy z Pomorza, a także z województw zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz zaproszeni goście. Zgromadzeni upamiętnią 100-lecie powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej i zaślubiny Polski z Bałtykiem.

 

 

W programie:

  • projekcja wprowadzająca do historii 100-lecia powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej
  • okolicznościowe wystąpienie w imieniu samorządu województwa pomorskiego marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka
  • przyjęcie rezolucji z okazji 100-lecia powrotu Pomorza w granice Rzeczypospolitej i zaślubin Polski z Bałtykiem.

Program sesji w Biuletynie Informacji Publicznej

Sesja sejmiku będzie transmitowana na żywo.

Więcej informacji i szczegółowy program uroczystości zaślubin Polski z Bałtykiem na specjalnej stronie zaslubiny.pomorskie.eu.

 

Fot. Karol Stańczak, Bożena Micun-Gusman

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka