Aktualności

Tysiące flag dla pomorskich szkół

Polska flaga. Fot. ©Depositphotos/fotorince74
Fot. ©Depositphotos/fotorince74

Marszałek województwa Mieczysław Struk zaprosił uczniów pomorskich szkół do obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, przypadającego 2 maja. We wtorek, 25 kwietnia 2017 r. wspólnie przygotują paczki z flagami Polski, Unii Europejskiej i województwa pomorskiego, które trafią do szkół w regionie.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego wyśle do pomorskich szkół ponad tysiąc zestawów flag. Paczki dotrą do szkół przed Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który obchodzimy 2 maja.

 

Debata oksfordzka i wpólne pakowanie flag

– Dzień flagi to okazja do pokazania naszej jedności. Wszyscy Polacy, bez względu na to z jakich środowisk pochodzą, jakie mają poglądy, jednoczą się wokół wspólnych spraw pod biało-czerwonym sztandarem – mówi Mieczysław Struk. – Szczególnie istotne jest dla mnie przekonanie, że trwałą i silną wspólnotę możemy zbudować tylko wówczas, gdy oprzemy ją na szacunku wobec innych współobywateli. Musimy pamiętać, że na nasze dobro wspólne możemy pracować w różny sposób, wybierając różne życiowe drogi – dodaje marszałek.

W czasie spotkanie uczniowie poznają też historię polskiej flagi oraz idei samorządności. Młodzież weźmie również udział w debacie oksfordzkiej, która pokaże im w praktyce, w jaki sposób zaufanie, szacunek, poznanie i zrozumienie argumentów innych osób dają możliwość rozwiązywania problemów.

 

Lekcje samorządności

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zaoferuje pomorskim szkołom stały cykl lekcji samorządności, opartych na debatach uczniowskich rozwijających postawy obywatelskie – poznanie i zrozumienie zagadnienia, umiejętność analizowania argumentów osób o innych poglądach i – co najważniejsze – budowanie zaufania i szacunku.

 

view szablon artykułu