Aktualności

Twoje dziecko zachorowało w weekend? Szpital w Kościerzynie uruchomił dodatkowe dyżury

Leszek Zwolakiewicz
Leszek Zwolakiewicz. Fot. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie

W Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie, w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej teraz w soboty i niedziele, oprócz stałego zespołu będą dodatkowo dyżurowali pediatrzy.

 

Pediatrzy będą przyjmowali małych pacjentów w weekendy i święta od godz. 9.00 do godz. 21.00.

 

Wirusy atakują

Sezon zachorowań na infekcje górnych dróg oddechowych trwa, a pacjentów regularnie przybywa. Zwłaszcza najmłodszych wirusy i bakterie nie oszczędzają. Dlatego, mając to na uwadze w szpitalu w Kościerzynie, w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (NIŚOZ) w wybrane dni dyżuruje dodatkowo lekarz pediatra. Jeżeli dziecko ma jakiekolwiek niepokojące objawy chorobowe, nie warto czekać, lekarz przyjmie je również wieczorem. Gdy przypadek jest szczególnie ciężki, można poprosić o wizytę domową. Trzeba jednak pamiętać, że ostateczną decyzję o wyjeździe do chorego podejmuje lekarz.

– Według przepisów na NiŚOZ powinien dyżurować jeden lekarz i jedna pielęgniarka – mówi Leszek Zwolakiewicz, dyrektor ds. medycznych kościerskiego szpitala. – Od października 2017 r., kiedy nocne dyżury zostały przeniesione do szpitali, pacjenci przyjmowani są u nas przez dwóch lekarzy i dwie pielęgniarki. A od grudnia 2017 r. w soboty i niedziele oraz dni świąteczne od godz. 9.00 do godz. 21.00 dodatkowo wprowadziłem dyżury pediatrów. Rodzice z chorymi dziećmi nie muszą stać w ogólnej kolejce, będą przyjmowani niezależnie od pacjentów dorosłych – dodaje Zwolakiewicz.

 

nocna i świąteczna opieka zdrowotna_baner

 

 

view szablon artykułu