Aktualności

Trzej mistrzowie świata oraz najlepsi polscy żużlowcy spotkają się na torze w Gdańsku. Indywidualne Mistrzostwa Ekstraligi już w niedzielę

Zawody na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku
Zawody na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. Fot. Aleksander Olszak

Pedersen, Janowski czy Doyle? A może Sajfutdinow lub Zmarzlik? Kto zostanie mistrzem? Do Gdańska przyjedzie czołówka najlepszej żużlowej ligi świata. Wielkie emocje na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku w niedzielę, 5 lipca 2018 r. Początek zawodów o godzinie 18.00.

 

To będzie trzecia edycja gdańskich zawodów. W 2017 roku wygrał Leon Madsen.

 

Najlepsi z najlepszych

Do Gdańska przyjedzie szesnastu najlepszych zawodników, na co dzień startujących w klubach PGE Ekstraligi. Na liście startowej znajdują się między innymi: Nicki Pedersen, Frederik Lindgren, Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik, Artiom Łaguta i Jason Doyle. W każdym biegu zmierzy się czterech zawodników. Rozegranych zostanie 20 biegów w turnieju zasadniczym oraz półfinały i bieg finałowy. W ostatnim biegu pojadą dwaj zwycięzcy półfinałów oraz dwóch zawodników z największa łączną liczbą punktów. Zwycięzca turnieju oprócz tytułu Indywidualnego Mistrza Ekstraligi otrzyma złoty wieniec laurowy. Po zakończeniu zawodów niebo nad stadionem rozświetli pokaz sztucznych ogni.

 

Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi

  • 5 sierpnia 2018 r., niedziela, godz. 18.00
  • Gdańsk
  • Stadion żużlowy im. Zbigniewa Podleckiego
  • Bilety i dodatkowe informacje na stronie organizatora

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości