Aktualności

Truskawki: świeże, przerobione na dżemy i soki, w ciastach i deserach. Święto truskawki i produktów regionalnych w Gdańsku

Truskawki w koszyczku
Fot. ©Depositphotos/deslns

Na odwiedzających czeka ok. 20 straganów z regionalną żywnością i rękodziełem, a oprócz degustacji i sprzedaży truskawek, będzie można nabyć swojskie wędliny, sery, miody, pierogi i ciasta przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich.

 

Już po raz piąty podczas Święta Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza, 8 i 9 lipca 2017 r. będzie można posmakować specjałów z truskawką w roli głównej.

 

Co oprócz truskawki?

Na miłośników rękodzieła czekają stoiska z piękną biżuterią oraz tradycyjnymi haftami i koronkami. Natomiast dla koneserów dobrego piwa przygotowano stoiska browaru regionalnego.

 

Pomoc charytatywna

Swoje stoisko będzie miała gdańska Fundacja Pomorze Dzieciom, która prowadzi hospicjum domowe dla dzieci. Każdy, kto podczas imprezy wspomoże fundację, będzie mógł delektować się pysznymi lodami truskawkowymi gratis. Nie zabraknie również rozrywki dla najmłodszych – czekają na nich warsztaty plastyczne. Będzie też możliwość wzięcia udziału w aukcjach charytatywnych na rzecz hospicjum.

 

 

V Święto Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza

  • 8-9 lipca 2017r., sobota-niedziela, godz. 11-18
  • teren Polskiego Związku Wędkarskiego
  • ul. Rajska 2
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny

 

Więcej informacji na stronie organizatora: Kaszubski Domek

 

 

 

view szablon artykułu