Aktualności

Trolejbus hitem niedzieli. Działo się i w Gdyni, i w Cedrach Wielkich. DOFE w Pomorskiem zakończone

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w PKT Gdynia.
Dni Otwarte Funduszy Europejskich w PKT Gdynia. Fot. mat. PKT Gdynia

To był dzień pełen wrażeń. Na wydarzenia czwartego, ostatniego z tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich przyszły tłumy mieszkańców.

 

Na Żuławach Wiślanych i w Gdyni. Wszędzie tam przygotowano liczne atrakcje dla młodszych i starszych.

 

 Trolejbusem do zajezdni

Setki ludzi odwiedziły zajezdnię trolejbusową Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni. Chętnych do udziału w licznych konkursach było tak wielu, że do stanowisk konkursowych tworzyły się kolejki. Nie brakowało również chętnych do śpiewania piosenek o trolejbusach. Niesłabnącym powodzeniem cieszyła się nowa wersja piosenki „Autobus czerwony", jednak po gdyńsku brzmiała ona o wiele lepiej - „trolejbus niebieski przez ulice mojej Gdyni mknie". Równie wielkim zainteresowaniem cieszyła się gra miejska. Często okazywało się, że uczestnicy zabawy zakładali pantograf równie sprawnie jak wieloletni pracownicy PKT.

 

Na Żuławach na sportowo

W gminie Cedry Wielkie na uczestników DOFE czekały wyzwania sportowe. W siłowni pod chmurką można było nie tylko porozmawiać z profesjonalnym trenerem fitness, ale również spróbować własnych sił w sportowej rywalizacji. Dla chętnych przygotowano  intensywne zajęcia na urządzeniach. Były też zabawy dla dzieci. Najmłodsi przy okazji dowiedzieli się jak ważne jest drugie śniadanie i jakie jedzenie warto zabierać do szkoły, żeby mieć dużo energii.

W ciągu czterech dni w ramach święta funduszy europejskich w regionie zorganizowanych zostało kilkadziesiąt imprez. 

 

view szablon artykułu