Aktualności

Transcassubią na XXI Światowy Zjazd Kaszubów. Specjalny pociąg do Chojnic [ROZKŁAD JAZDY]

Pociąg specjalny Transcassubia
Pociąg specjalny Transcassubia. Fot. mat. ZK-P

Tegoroczny, XXI już Światowy Zjazd Kaszubów będzie w Chojnicach 6 lipca 2019 r. Uczestników zawiezie tam specjalny pociąg Transcassubia. W tym roku, skład pojedzie z Redy przez Gdynię, Kościerzynę i Lipusz.

 

Skład zestawiony będzie z 5 wagonów piętrowych. Pociąg uruchamiany jest przez spółkę Polregio we współpracy z samorządem województwa pomorskiego.

 

Transcassubią do Chojnic

Każdego roku Światowy Zjazd Kaszubów organizowany jest w innej miejscowości. W 2019 roku Kaszubi zjadą do Chojnic. I jak wieloletnia tradycja nakazuje, przyjadą na zjazd pociągiem. Już 6 lipca Transcassubia, bo tak nazywa się specjalny skład, wyruszy rano z Redy. Po drodze zatrzyma się między innymi w Gdyni, Żukowie, Kościerzynie i Lipuszu. Wyjazd z Redy zaplanowano o godzinie 5.09, a przyjazd na stację w Chojnicach o 9.58. W drogę powrotną Transcassubia wyruszy o 18.38 i do Redy przyjedzie o 22.40.

 

Rozkład jazdy pociagu specjalnego Transcassubia.

 

Jedyny taki pociąg

Po raz pierwszy Transcasubia wyjechała na tory w 1999 roku. Od tego czasu, raz w roku, z okazji Światowego Zjazdu Kaszubów specjalny skład przemierza pomorskie linie kolejowe. Pociąg zestawiany jest z wagonów piętrowych i bezprzedziałowych, co sprzyja wspólnej zabawie na pokładzie. W ciągu tych 20 lat skład pojechał między innymi do Łeby, Helu, Bytowa, Luzina czy Pruszcza Gdańskiego. 

view szablon artykułu