Aktualności

Taniej do Słupska. Ile od 1 kwietnia zapłacisz za bilet na SKM?

Pociąg SKM
Fot. Aleksander Olszak

Szybka Kolej Miejska w Trójmieście wprowadza nowe ceny biletów jednorazowych i okresowych. Na dłuższych trasach bilety będą tańsze. Więcej zapłacimy za jazdę po Trójmieście

 

1 kwietnia zmienią się ceny biletów Szybkiej Kolei Miejskiej. Przewoźnik kolejowy wprowadza też nowy bilet okresowy.  

 

W Trójmieście drożej

Więcej zapłacimy za przejazdy na krótkich dystansach. Na przykład, o 20 groszy podrożeje najtańszy bilet normalny z Gdańska Śródmieścia do Wrzeszcza. Będzie kosztować 3,20 złotych. Z kolei bilet z Gdańska do Gdyni zdrożeje o 50 groszy i trzeba będzie za niego zapłacić 6,50 złotych. Podrożeją również codzienne dojazdy do pracy czy szkoły. Miesięczny bilet na trasę Gdańsk – Gdynia będzie kosztować 130 złotych. Za tą kwotę będzie można podróżować aż do Gdyni Cisowej.

 

Taniej do Słupska

Ze zmian w taryfie SKM najbardziej będą zadowoleni mieszkańcy Ziemi Słupskiej. Ceny biletów jednorazowych będą wyższe, ale za to znacząco potanieje bilet miesięczny. Dla osób dojeżdżających na przykład do Gdyni będzie to obniżka o prawie 25 procent z obecnych 368 złotych do 280. Jeszcze więcej bo o  30 procent obniżona zostanie cena biletu do Gdańska. Zapłacimy za niego 285 złotych.

 

Nowy bilet nie tylko dla turystów

Nowością będzie wprowadzony „Trzydobowy Bilet Strefowy". Będzie to idealne rozwiązanie dla turystów. Pozwoli na nieograniczoną liczbę przejazdów pociągami SKM przez 72 godziny od momentu skasowania biletu. Jego cena będzie zależna od obszaru na którym mamy zamiar podróżować. W najtańszej wersji, czyli w granicach Gdyni, Sopotu lub Gdańska, zapłacimy 20 złotych a za bilet na całą sieć Szybkiej Kolei Miejskiej 64 złote łącznie z Kościerzyną, Kartuzami i Słupskiem.  

Szczegółowy cennik biletów: Szybka Kolej Miejska w Trójmieście

view szablon artykułu