Aktualności

Takiego przedszkola jeszcze na Pomorzu nie było. Ponad 3 mln zł dla niepełnosprawnych dzieci

Fot. Natalia Kłopotek-Główczewska
Fot. Natalia Kłopotek-Główczewska

Specjalne zajęcia terapeutyczne dla 37 maluchów w najlepszych warunkach. Do tego wsparcie dla pedagogów. W Gdyni powstanie wyjątkowe specjalistyczne przedszkole terapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnością umysłową.

 

Umowę na dofinansowanie projektu „Ja sam – edukacja dzieci niepełnosprawnych ku samodzielności w terapeutycznym punkcie przedszkolnym w Gdyni" podpisał 30 listopada 2018 r. wicemarszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski oraz przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.  

 

Wyjątkowe przedszkole

W ramach projektu gdyńskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną uruchomi w Gdyni specjalistyczne przedszkole terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych. – W placówce będzie 25 nowych miejsc przedszkolnych, ale łącznie wsparciem objętych będzie 37 maluchów. Co ważne, ten punkt będzie otwarty na najcięższe przypadki niepełnosprawności – powiedział Wiesław Byczkowski. Dzięki prowadzonym w przedszkolu zajęciom dzieci będą mogły rozwijać swoje zdolności oraz niezbędne umiejętności. – Takie wsparcie i opieka pomogą zlikwidować barierę edukacyjną i pomogą dzieciom w kolejnych etapach nauczania – dodał wicemarszałek. Ale nie tylko najmłodsi będą mogli liczyć na pomoc. W projekcie zaplanowano również wsparcie psychologiczne i pedagogiczne dla nauczycieli oraz rodziców przedszkolaków.

 

Ponad trzy miliony

Realizowany w Gdyni projekt, który będzie trwać do stycznia 2022 roku, ma kosztować ponad 3,7 mln zł. Z tej kwoty aż 3,1 mln zł pochodzić będzie z unijnego dofinansowania przyznanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości