Aktualności

Szukasz wymarzonej nieruchomości? W ten weekend przyjdź na targi do Ergo Areny

Budynek Ergo Areny
Budynek Ergo Areny. Fot. źródło: Facebook/ Ergo Arena

Chcesz znaleźć mieszkanie, a może szukasz domu? Pomimo że ofert nieruchomości jest wiele, to nie wiesz, którą wybrać. Już w ten w weekend 22 i 23 lutego 2020 r. na granicy Gdańska i Sopotu odbędą się Targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie. Oferty zaprezentują m.in.: developerzy, pośrednicy kredytowi, banki oraz architekci wnętrz. W sobotę będą też warsztaty dotyczące rozwoju urbanistycznego metropolii.

 

Wystawcy zapraszają osoby poszukujące nieruchomości do Ergo Areny w sobotę w godz. 10.00-17.00 oraz niedzielę w godz. 10.00-16.00. Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.
 

Darmowe porady ekspertów

Wśród wystawców będą najbardziej znane trójmiejskie firmy takie jak: Activa, Alfa Park, Allcon, Atal, Budner Inwestycje, City House, Domesta, Hossa, Robyg, Siódme Niebo czy Willbud. Bogatą ofertę mieszkaniową z Trójmiasta i okolic uzupełnią targowe stanowiska firm oferujących usługi z dziedziny architektury wnętrz i finansowania inwestycji mieszkaniowych. Wszyscy eksperci będą udzielać indywidualnych, nieodpłatnych konsultacji. Goście targów  mogą także bezpłatnie korzystać ze spotkań i warsztatów w salach wykładowych. Zainteresowanym zakupem mieszkania na wynajem porad udzielą eksperci ze Stowarzyszenia Mieszkanicznik. Specjaliści stowarzyszenia omówią m.in. kwestie dotyczące zakupu mieszkania na wynajem, ale też te związane z umową najmu.

 

Ważna jest lokalizacja

Według badań prowadzonych przez Murator Expo na trójmiejskich edycjach targów nabywcy, wybierając ofertę mieszkaniową, w pierwszej kolejności zwracają uwagę na lokalizację przyszłego lokum. Chodzi o dostępność komunikacji miejskiej oraz odległość od centrum miasta. Ważne są też cena metra kwadratowego i powierzchnia nieruchomości. Kupujący przywiązują też dużą wagę do opinii oraz marki, jaką cieszy się na rynku deweloper. W większości przypadków nabywca jest nawet skłonny zapłacić za mieszkanie więcej, ale kupić je od pewnego, mającego pozytywny wizerunek oferenta.

Targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie

Targi Nowy Dom Nowe Mieszkanie. Fot. źródło: Facebook/ Nowy Dom Nowe Mieszkanie

 

Ciekawe warsztaty

W sobotę 22 lutego o godzinie 14.15 odbędą się warsztaty dyskusyjne pod hasłem – Mieszkać w Trójmieście – główne kierunki rozwoju nowego programu mieszkaniowego. Ich celem jest przedstawienie głównych, aktualnych tendencji rozwoju urbanistycznego metropolii. W trakcie spotkania poruszone zostaną kwestie dopełniania istniejących już dzielnic, jak i kreowania nowych kierunków rozwoju programu mieszkaniowego w Trójmieście. Będą omawiane w kontekście perspektyw rozwoju układu komunikacyjnego oraz dostępności i wykorzystania infrastruktury społecznej. Partnerem merytorycznym spotkania jest Towarzystwo Urbanistów Polskich. W spotkaniu udział wezmą: prof. dr hab. inż. arch. Piotr Lorens Towarzystwo Urbanistów Polskich, kierownik Katedry Urbanistyki i Planowania Regionalnego Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, gdańska radna dr Anna Golędzinowska, dr Monika Arczyńska (firma A2P2), prezes Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej Karol Spieglanin, a także: Sambor Mieruszewski z firmy Willbud,  kierownik ds. rozwoju Dom&House Kamil Estrop oraz prezes zarządu EkoDeweloper Paweł Żygowski.– Kwestia wyboru miejsca zamieszkania – szczególnie, jeśli planujemy zakup nieruchomości – jest decyzją niezwykle istotną – mówi prof. dr hab. inż. arch. Piotr Lorens przewodniczący Rady Towarzystwa Urbanistów Polskich. – Pod uwagę wziąć musimy wiele czynników, zarówno związanych z samym miejscem (jak lokalizacja, charakter bliższego i dalszego otoczenia, bezpośrednia dostępność do usług), jak i z dojazdami do szkoły, pracy czy usług czy tez z charakterem otaczającego krajobrazu – w tym widokami roztaczającymi się z okien czy dostępnością terenów rekreacyjnych. Uwarunkowań tych jest dużo, przy czym każdemu z nas zależeć może na innych cechach wybranej lokalizacji. Dlatego też staranna analiza wszystkich tych kwestii – niezależnie od ceny, metrażu czy momentu oddania danego mieszkania do użytku – powinna stać się naturalnym elementem procesu podejmowania decyzji. Pamiętać trzeba także iż decyzje te są często podejmowane raz na całe życie (a przynajmniej na bardzo długi czas), angażując nierzadko wszystkie nasze oszczędności – wyjaśnia prof. Lorens.

 

Bezpłatne materiały  

Oprócz bogatej oferty wystawców na odwiedzających czeka też bezpłatny katalog „Trójmiejskie Inwestycje Mieszkaniowe". Zawiera m.in. prezentacje inwestycji znajdujących się aktualnie w sprzedaży w Trójmieście i okolicach, dokładne informacje o lokalizacji, cenie, metrażu, terminie zakończenia budowy oraz kontakt do biura sprzedaży i wizualizacje budynków. Zwiedzający mogą też zabrać do domów bezpłatne wydania „Living Roomu" i „Dobrego Wnętrza" To magazyny o urządzaniu domu, aranżacji wnętrz i sztuce użytkowej. Miłośnicy ciekawych rozwiązań znajdą w nich piękne i oryginalne mieszkania, apartamenty, domy oraz przedmioty dekoracyjne.
Targi Mieszkaniowe Nowy Dom Nowe Mieszkanie

  • 22 lutego  2020 r., sobota, godz. 10.00-17.00
  • 23 lutego 2020 r., niedziela, godz. 10.00-16.00
  • Ergo Arena
  • plac Dwóch Miast 1
  • Gdańsk/ Sopot
  • wstęp – wolny
view szablon artykułu

Aktualności