Aktualności

Szpital zakaźny w Gdańsku otrzyma dodatkowe pieniądze. Będą przeznaczone na modernizację izby przyjęć

Budynek Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku.
Budynek Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. Fot. Szpitale Pomorskie

Zarząd Województwa Pomorskiego podjął 27 lutego 2020 r. decyzję o przekazaniu dodatkowych 350 tys. zł z budżetu na doposażenie Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku. To odpowiedz na nadzwyczajną sytuacją wynikającą z rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w Europie.

 

Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację systemu wentylacji w 15 izolatkach i 4 boksach w izbie przyjęć szpitala zakaźnego.

 

Szpitale są przygotowane do izolacji chorych 

Samorząd województwa pomorskiego monitoruje też na bieżąco sytuację w placówkach medycznych w naszym regionie. – Jesteśmy w stałym kontakcie z podległymi nam szpitalami. Każda z tych placówek jest przygotowana do izolacji pacjentów, którzy trafią tam z podejrzeniem choroby – mówi członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska. – Warto stosować się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia oraz jednostek rządowych odpowiedzialnych za przeciwdziałanie zagrożeniu epidemiologicznemu. Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny, zwłaszcza o dokładnym myciu rąk. Osoby z infekcją powinny też zasłaniać usta podczas kaszlu i wyrzucać na bieżąco zużyte chusteczki higieniczne. Należy też unikać dużych skupisk ludzkich – dodaje Kapała-Sokalska

 

view szablon artykułu