Aktualności

Symulator autobusu i zabytkowe tramwaje. A do tego pojazdy ratownicze i liczne konkursy z nagrodami. Komunikacyjny festyn na gdańskim Chełmie

Piknik z okazji ETZT na pętli Chełm Witosa w 2017 roku
Piknik z okazji ETZT na pętli Chełm Witosa w 2017 roku. Fot. źródło: facebook.com/ZarzadTransportuMiejskiegowGdansku/

Jak co roku, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku zaprasza wszystkich, a szczególnie najmłodszych na pętlę tramwajową Chełm Witosa. Będą liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, miasteczko rowerowe oraz prezentacja zabytkowych autobusów i tramwajów. Festyn Bezpieczna Komunikacja Miejska w Gdańsku już w sobotę 15 września 2018 r.

 

Festyn jest organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tydzień zakończy, 22 września 2018 r. Europejski Dzień Bez Samochodu.

 

Trzy godziny z komunikacją

Podczas festynu będzie można poznać historie gdańskiej komunikacji. Przyjadą zabytkowe tramwaje i autobusy. Dzięki specjalnemu symulatorowi każdy będzie mógł poczuć się jak kierowca autobusu. Będzie można wsiąść do radiowozu Centrali Ruchu ZTM oraz do pojazdów straży pożarnej. Na festyn warto przyjechać rowerem. Działać będzie mobilny serwis rowerowy, gdzie specjaliści podpowiedzą jak przygotować rower do jesienno-zimowych warunków. W licznych konkursach do wygrania będą atrakcyjne nagrody, w tym bilety na mecze Lechii Gdańsk. – To tylko część atrakcji, jakie przygotowaliśmy. Reszta to niespodzianka – zaprasza Jerzy Dobaczewski, dyrektor ZTM w Gdańsku.

 

Specjalne linie autobusowe

Organizatorzy zadbali również o dodatkową komunikację. Mieszkańców Kokoszek i Stogów na festyn zawiozą specjalne, bezpłatne autobusy. Po zakończeniu festynu pojazdy odwiozą mieszkańców tych dzielnic do domu.  

 

Festyn Bezpieczna Komunikacja Miejska w Gdańsku:

  • 15 września 2018 r.
  • godz. od 11.00 do 14.00
  • Gdańsk
  • Pętla tramwajowa Chełm Witosa

 

view szablon artykułu