Aktualności

Sylwestrowe koncerty w Trójmieście. Zobacz, co będzie się działo podczas miejskich imprez 31 grudnia

Fot. Nine Köpfer / unsplash.com
Fot. Nine Köpfer / unsplash.com

Trzy imprezy sylwestrowe to propozycja dla tych, którzy nie mają jeszcze planów na ostatnią noc 2019 roku. We wtorek, 31 grudnia na skwerze Kościuszki w Gdyni, na Placu Przyjaciół Sopotu oraz w sześciu miejscach w Gdańsku będzie można świętować nadchodzący rok 2020. Będzie też specjalny sylwester dla najmłodszych.

 

Wstęp na miejskie imprezy sylwestrowe jest bezpłatny.

W Gdańsku – dla dzieci i dorosłych

W Gdańsku będzie można bawić się w parku Oruńskim, Jarze Wilanowskim, na molo w Brzeźnie oraz na Targu Węglowym, a także przy Hali Olivia i na Długich Ogrodach. Każda z sylwestrowych dzielnic będzie charakteryzowała się inną tematyką muzyczną, ale zabawa wszędzie zacznie się o tej samej godzinie – o 22.30. W parku Oruńskim Nowy Rok przywitają hity zespołu Xox, a Chełm w Jarze Janowskim zespół Happysad. Z kolei na molo w Brzeźnie będzie można usłyszeć duet Kalwi & Remi, w Oliwie Nocnego Kochanka. Główny koncert odbędzie się przy ul. Długie Ogrody, gdzie publiczność będzie bawić się do muzyki zespołu Zakopower.

W trosce o środowisko oraz zwierzęta w Gdańsku nie będzie pokazu fajerwerków. Nie odbędzie także pokaz laserowy ze względu za małe zainteresowanie w poprzednich latach.

Gdańsk w tym roku przygotował także sylwestrowe atrakcje dla dzieci. We wtorek, 31 grudnia o godz. 17.30 dla najmłodszych zagra koncert Roksana Węgiel.

 

Sylwestrowa Gdynia

W sylwestra o godz. 20.00 na skwerze Kościuszki w Gdyni rozpoczną się koncerty, a na scenie wystąpią m.in. Mrozu, Ania Rusowicz i Iza & Latynoscy Brothers. Północ i Nowy Rok rozświetli ekologiczny pokaz fajerwerków, w czasie którego poziom emisji hałasu zostanie ograniczony do 60 proc. Natomiast po północy do dalszej wspólnej zabawy zachęcą DJ-e Agnieszka Rassa Rassalska i DJ Romero. Wieczór poprowadzi Kamil Wicik.

Poza sceną na terenie gdyńskiego sylwestra będzie też specjalna strefa dla marznących – Żar Tropików, strefa dla rodzin z grami planszowymi i kreatywnymi zabawami oraz Kulinarna Alejka, w której ustawione będą foodtrucki.

 

Sylwester w Sopockim Miasteczku Noworocznym

Od 28 grudnia 2019 roku na Placu Przyjaciół Sopotu stanie specjalne miasteczko z zabytkową wenecką karuzelą, świetlnymi iluminacjami, świątecznymi przysmakami, nalewkami i grzańcami. W Sylwestra na terenie Sopockiego Miasteczka Noworocznego odbędzie się familijna impreza w karnawałowych maskach i przybraniach w godz. 15.00-18.00. Natomiast dorośli będą mogli bawić się w godz. 19.00-00.30 przy muzyce granej przez DJ. Północ wybije specjalny gong. Nie będzie za to fajerwerków.

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości