Aktualności

Strumień muzycznej energii w dawnej elektrociepłowni. Chopin nad wodami Motławy

Foyer Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku
Foyer Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Fot. mat. prasowe filharmonii

W lipcu gdańska Ołowianka rozbrzmiewa dźwiękami kompozycji Chopina i innych znakomitych artystów, m.in. Rachmaninowa, Brahmsa, Lutosławskiego, Czajkowskiego, Debussy'ego. Koncertów można posłuchać do 31 lipca 2018 r. włącznie.

 

Koncerty stały się nie tylko znakiem rozpoznawczym Filharmonii Bałtyckiej im. F. Chopina, ale także samego Gdańska. Hasłem przewodnim tegorocznego cyklu jest Strumień muzycznej energii.

 

Koncerty nad wodą

Kolorytu wydarzeniu dodaje fakt, że muzyczne spotkania odbywają się w Salonie Gdańskim (foyer) z widokiem na wody Motławy. Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo. Okna wychodzące z salonu skierowane są w stronę rzeki Motławy. Grana muzyka wewnątrz filharmonii będzie rozbrzmiewać na zewnątrz – głośniki skierowane na Motławę są dodatkowym atutem, zwłaszcza dla spacerowiczów. 

 

Wspaniała muzyka w pięknych wnętrzach

Niepowtarzalny klimat zrewitalizowanej po dawnej elektrociepłowni wnętrz Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance i wyjątkowa lokalizacja na wyspie w sercu starego Gdańska, tworzą doskonały klimat do wieczornych serenad z muzyką Fryderyka Chopina, Beethovena, Schumanna, Brahmsa i innych kompozytorów. Właśnie to połączenie niepowtarzalnego klimatu zabytkowego wnętrza XIX-wiecznej elektrowni, sąsiedztwa rzeki i szlachetnych dźwięków fortepianu czyni cykl Chopin nad Wodami Motławy doskonałym pomysłem na spędzenie letnich wieczorów. Foyer Salonu Gdańskiego zamienia się wtedy w tętniącą życiem i muzyką przestrzeń. I w tym roku, zarówno turyści, jak i wielbiciele wyjątkowego, muzycznego klimatu będą mogli przebierać wśród propozycji repertuarowej tego niezwykłego cyklu, który wpisał się już na stałe w kalendarz trójmiejskich imprez kulturalnych

 

 

Chopin nad wodami Motławy. Strumień muzycznej energii

  • codzienne koncerty do końca lipca 2018 r., godz. 20.30-22
  • Polska Filharmonia Bałtycka
  • ul. Ołowianka 1
  • Gdańsk
  • bilety: 10-18 zł, rodzinny – 40 zł

Więcej inofrmacji znajduje się na stronie internetowej Filharmonii Bałtyckiej

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności