Aktualności

Strażackie Oscary czekają. Na zgłoszenia do konkursu Floriany zostało tylko kilka dni!

Fot. pixabay.com/erykan
Fot. pixabay.com/erykan

Czy do nagrodzonych w poprzednich edycjach konkursu ochotniczych straży pożarnych z Lubni, Czarnej Dąbrówki i Dzierżązna dołączą kolejne? Statuetki i atrakcyjne nagrody czekają. Zapisy do Florianów 2019 można składać do 15 marca 2019 r.

 

Plebiscyt Floriany to ogólnopolski konkurs, w którym nagradzane są najlepsze inicjatywy podejmowane przez jednostki ochotniczych straży pożarnych. Łącznie w poprzednich edycjach kapituła przyznała 109 nominacji.

 

Florian czyli Strażacki Oscar

Nominacje ogłaszane są w dwunastu kategoriach. Strażacy ochotnicy mogą zostać wyróżnieni na przykład za akcje propagujące bezpieczeństwo i ochronę przeciwpożarową. Doceniane jest również ratownictwo medyczne. Jedną z kategorii jest organizacja festynów i działań integrujących lokalne społeczności. Kapituła zwraca też uwagę na działania kulturalne oraz pielęgnowanie tradycji i wieloletniej historii ruchu ochotniczych straży pożarnych. Nominacje w konkursie ogłasza kapituła w skład której wchodzą między innymi:  były premier Waldemar Pawlak, założyciel WOŚP Jerzy Owsiak i działacz sportowy Czesław Lang.

 

Pomorscy zwycięzcy

W poprzednich edycjach plebiscytu trzykrotnie odznaczane były jednostki OSP z Pomorza. W pierwszym konkursie, w 2017 roku, laur za działalność kulturalną zdobyli strażacy ochotnicy z Lubni. Z kolei w 2018 roku w kategorii „Ratujemy i uczymy ratować" odznaczone zostały jednostki z Czarnej Dąbrówki i Dzierżążna.

 

Jak zgłosić kandydaturę?

Zgłoszenie oraz opis zgłaszanego projektu należy przesłać do 15 marca 2019 r. do redakcji czasopisma „Strażak". Decyduje data stempla pocztowego. Formularze zgłoszeniowe oraz regulamin konkursu na stronie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Aktualności

Opłaty środowiskowe i statystyka