Aktualności

Społecznik i specjalista od współpracy z NGO. Andrzej Kowalczys najlepszym radnym na Pomorzu

Radny Miasta Gdańska Andrzej Kowalczys. Z lewej strony Radny Miasta Gdańska Lech Kaźmierczyk
Radny Miasta Gdańska Andrzej Kowalczys. Z lewej strony Radny Miasta Gdańska Lech Kaźmierczyk. Fot. Stanisława Cempa

W ogólnopolskim plebiscycie rywalizowało ponad 4300 samorządowców z całego kraju. W województwie pomorskim wygrał radny Gdańska. Andrzej Kowalczys uzyskał ponad 25 proc. głosów.

 

Plebiscyt na najlepszego samorządowca 2017 roku został zorganizowany przez Portal Samorządowy. Głosowanie trwało ponad rok i zakończyło się w styczniu 2018 r. Andrzej Kowalczys pracuje w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Jest zastępcą dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.   

 

Najlepszy radny w województwie

Czytelnicy Portalu Samorządowego w plebiscycie głosowali na najlepszych radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich. W naszym regionie tytuł najlepszego radnego uzyskał Andrzej Kowalczys.  – Bardzo dziękuję czytelnikom za oddane głosy. Wiem, że nie jestem najlepszym radnym. Znam wielu lepszych, od których cały czas się uczę. Odbieram to wyróżnienie jako członek licznego zespołu ludzi, który pracują na rzecz rozwoju Gdańska, Trójmiasta i Pomorza  – skomentował wynik głosowania laureat. – Ten wynik jest dla mnie motywacją, do jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz wszystkich mieszkańców regionu – dodaje Kowalczys.    

 

Radny całego miasta, a nie tylko okręgu wyborczego

Andrzej Kowalczys jest radnym Gdańska od 2014 roku. Reprezentuje okręg wyborczy nr 5, w skład którego wchodzą Zaspa i Przymorze. Jednak jego działalność nie ogranicza się tylko do spraw związanych z tym okręgiem. Wielokrotnie składał interpelacje w sprawach dotyczących innych rejonów miasta, jak na przykład ws. uciążliwości związanych z Zakładem Utylizacyjnym oraz organizacją komunikacji miejskiej. W ciągu dwóch lat takich interwencji było ponad 80. Jest członkiem Komisji Edukacji oraz Komisji Spraw Społecznych i Ochrony Zdrowia.

 

Sportowiec i społecznik

Andrzej Kowalczys wraz z Gdańską Fundacją Dobroczynności, od wielu lat, organizuje bardzo popularne turnieje piłkarskie Do przerwy 0:1. – W turniejach, które organizujemy już od prawie 15 lat, startują młodzi piłkarze z całego województwa. Niektórzy z uczestników pierwszych edycji kontynuują grę już jako dorośli zawodnicy – opowiada Kowalczys. Radny działa również w akcji związanej z przywróceniem świetności klubu sportowego Gedania. Jest zaangażowany we współpracę z organizacjami pozarządowymi. Wspiera również środowiska kombatanckie i seniorskie.

view szablon artykułu