Aktualności

Trzy dni podniebnych atrakcji podczas największych w Polsce pokazów lotniczych. Już dziś zaczyna się Gdynia Aerobaltic

Fot. mat. prasowe.
W ciągu dnia pokazy będzie można oglądać z lotniska w Kosakowie. Fot. mat. prasowe.

Na plaży miejskiej w Gdyni oraz na lotnisku w Kosakowie przez trzy dni będzie można oglądać niezwykle pokazy lotnicze. Wieczorami Zatoka Gdańska będzie areną ewolucji lotniczych, wzbogaconą o efekty pirotechniczne, muzykę oraz spektakl audiowizualny. A w ciągu dnia gdyńskie lotnisko wypełnią akrobacje topowych formacji z całego świata.

 

Gdynia Aerobaltic zacznie się w piątek 16 sierpnia 2019 r., a zakończy w niedzielę 18 sierpnia. Jest to już trzecia edycja imprezy. W zeszłym roku pokazy zobaczyło prawie 300 tys. widzów. Na czas pokazów SKM Trójmiasto uruchomi dodatkowe połączenia pociągów (więcej informacji na dole strony).

 

Pokazy w dwóch lokalizacjach

Gdynia Aerobaltic to największe, cywilne pokazy lotnicze w Polsce. Część odbywająca się na lotnisku Gdynia Kosakowo zbudowana jest z siedmiu godzin intensywnego latania, wystawy statycznej i atrakcji dla każdego. Natomiast pokazy wieczorno-nocne odbywają się nad plażą miejską. Ta część imprezy zawsze przyciąga dziesiątki tysięcy fanów lotnictwa, ale także turystów. Widzów zachwycają obrazy malowane przez statki powietrzne z pirotechniką na skrzydłach czy widowiska audiowizualne nad zatoką. Wśród największych gwiazd pokazów są ukraiński Su-27, szwedzki Viggen i występująca po raz pierwszy w Polsce grupa z Arabii Saudyjskiej – Saudi Hawks.

 

Największą gwiazdą pokazów będzie grupa Saudi Hawks, czyli sześć myśliwców BAE Hawk z elitą saudyjskich lotników za sterami. To jedyne w tym roku pokazy tej grupy w Europie. Ich akrobacje bedą trwały około 30 minut, a dla polskiej widowni przygotowali specjalną niespodziankę. Fot. Aleksandra Chalińska.

 

Pokazom lotniczym Gdynia Aerobaltic towarzyszyć będzie wystawa samolotów oraz oferty firm związanych z lotnictwem. Będą też food trucki i specjalna strefa dla rodzin z dziećmi.

 

Pomysł na rodzinny weekend

Pokazy lotnicze w Gdyni to świetna okazja, by spędzić rodzinnie czas. Na lotnisku w Kosakowie powstanie specjalna strefa Aerolandia. To plenerowa strefa edukacji i rozrywki, która pozwoli na odkrywanie nowych możliwości zdobywanie wiedzy przez zabawę. Będą specjalne warsztaty dla dzieci, strefa gier planszowych, eksperymentów, sportu oraz gier plenerowych.

 

Dodatkowa komunikacja

Na czas trwania Aerobaltic Gdynia Samorząd Województwa Pomorskiego postanowił uruchomić dodatkowe połączenia SKM między stacjami Gdańsk Śródmieście i Wejherowo. W sobotę i niedzielę pociągi będą kursowały co około 10 minut. Wieczorami od piątku do niedzieli będzie można liczyć na częstsze niż w codziennym rozkładzie kursy. Szczegóły dotyczące rozkładu jazdy pociągów na stronie SKM.

Zob. Rozkład jazdy na trasie Gdańsk Śródmieście – Wejherowo.

Zob. Rozkład jazdy n trase Wejherowo – Gdańsk Śródmieście.

Z centrum Gdyni przez cały weekend będą kursowały darmowe autobusy, które przewiozą chętnych na lotnisko w Kosakowie.

 

Gdynia Aerobaltic 2019

  • 16-18 sierpnia 2019 r., piątek-niedziela
  • plaża miejska w Gdyni
  • lotnisko w Kosakowie
  • wstęp – 0-35 zł (płatne są wejścia na lotnisko w Kosakowie)
  • szczegółowy pogram dostępny na stronie Gdynia Aerobaltic 2019.
view szablon artykułu

Archiwum wiadomości