Aktualności

Sopran i mezzosopran przy akompaniamencie fortepianu. Koncert w altanie parku oliwskiego

Zuzanna Lisiecka, Paulina Dąbrowska, Andżelika Gmińska
Zuzanna Lisiecka, Paulina Dąbrowska, Andżelika Gmińska. Fot. materiały prasowe organizatora

Nie masz pomysłu na sobotnie południe? Może wybierzesz się na spacer do parku oliwskiego i posłuchasz muzyki. Podczas ostatniego koncertu w ramach cyklu Polska muzyka w altanie w parku oliwskim w sobotę,11 sierpnia 2018 r. wystąpią: Paulina Dąbrowska (sopran), Andżelika Gmińska (mezzosopran) oraz Zuzanna Lisiecka (fortepian). Wstęp – wolny.

 

W programie koncertu znajdą się m.in. arie i pieśni Stanisława Moniuszki (Recytatyw i Dumka Zosi z opery „Flis", „Okropny ten poranek"), Karola Szymanowskiego („U jeziorecka" z cyklu „Pieśni Kurpiowskie" op. 58) i Mieczysława Karłowicza („Z nową wiosną").

 

Sopran

Paulina Dąbrowska (sopran) – w 2017 r. ukończyła studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu solowego. Jest studentką studiów magisterskich.

Wykonywała dzieła oratoryjno-kantatowe. Ma na swoim koncie m. in partię solową.: „Misa Tango" M. Palmeri'ego. Zadebiutowała partią Belindy w „Dydonie i Eneaszu" H. Purcell'a w reżyserii prof. Dariusza Paradowskiego.

 Występowała na licznych koncertach solowych w ramach praktyki studenckiej m. in. koncerty z cyklu „Belcanto". Brała też udział w partiach chóralnych projektów operowych organizowanych przez Alma Mater  tj.: W. A. Mozart: „ Die Zauberflöte", G. F. Handel: „Alcina". Śpiewała solowo z Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną, Capellą Gedanesis. Koncertowała na Uniwersytecie Gdańskim, w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, w Centrum św. Jana w Gdańsku.

 

Mezzosopran

Andżelika Gmińska (mezzosopran) – urodziła się w 1995 r. w Aleksandrowie Kujawskim. Jej edukacja obfitowała w liczne wystąpienia na scenie, z których najważniejsze to trzykrotny udział w corocznych koncertach najlepszych uczniów z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Ukończyła ją w 2015 r. z wyróżnieniem oraz oceną celującą z przedmiotu głównego. Obecnie jest studentką IV roku studiów licencjackich śpiewu solowego na wydziale wokalno-aktorskim na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jako solistka współpracowała m.in. z Polską Filharmonią Kameralną, Ceppelą Gedanensis, Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną oraz wielokrotnie z Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej w Gdańsku. Koncertowała m.in. w archikatedrze oliwskiej, Filharmonii Kaszubskiej, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, a także w toruńskim Dworze Artusa czy CKK Jordankach. W tym roku zadebiutowała także w uczelnianej produkcji operowej „Dydona i Eneasz" Henrego Purcella w reżyserii prof. Dariusza Paradowskiego.

 

Fortepian

Zuzanna Lisiecka (fortepian) – urodziła się w 1989 r. w Gdańsku. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie dr Kordiana Góry, studia doktoranckie na macierzystej uczelni ukończyła natomiast pod kierunkiem dr hab. Pawła Rydla i dr. Kordiana Góry, uzyskując w 2018 r. tytuł doktora sztuk muzycznych.

Interesuje ją muzyka w każdym aspekcie – od fortepianu solo, poprzez kameralistykę fortepianową do muzykologii. Jest finalistką XXXI Olimpiady Artystycznej w sekcji muzyki (2007) oraz laureatką I nagrody na Concours Musical De France w duecie z Noemi Grubbą (2010).

Brała udział w koncertach organizowanych przez Akademię Muzyczną w Gdańsku oraz Zespół Szkół Muzycznych w Gdańsku, podczas konferencji doktorantów uczelni artystycznych (2013), na recitalach w ramach cyklów Chopin nad wodami Motławy (2010) i Chopin na Gdańskich Przedprożach (2014), w Centrum Ekumenicznym w Gdańsku, kościele św. Andrzeja Boboli w Sopocie, na XIV i XV Festiwalu Pianistycznym im. Izy Garglinowicz w Olsztynie (2012, 2013) w duecie z Moniką Cichocką. Jako pianista i  korepetytor brała także udział w przygotowaniu opery „Cosi fan tutte" w ramach cyklu „Świętojańskie wieczory operowe" (2014). Jako stypendystka programu Erasmus występowała solo i w zespołach kameralnych na licznych koncertach na prestiżowym Universitat Mozarteum w Salzburgu.

Jest wielokrotną stypendystką rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku. Rozwija też swoje umiejętności w pracy zawodowej w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku jako akompaniator w klasie śpiewu solowego i nauczyciel fortepianu oraz na macierzystej uczelni jako pianista – korepetytor oraz nauczyciel fortepianu na wydziale wokalno-aktorskim.

 

Polska muzyka w altanie. Goście Polskiego Chóru Kameralnego

  • 11 sierpnia 2018 r., sobota, godz. 12.00
  • altana w parku oliwskim
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny
view szablon artykułu

Archiwum wiadomości