Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kultura
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/ef27dd24-9823-4121-b6ca-84cd112f4711.jpg Słupski szpital na podium w Rankingu Szpitali 2017. W Top 100 znalazło się aż 12 podmiotów leczniczych z Pomorza

Słupski szpital na podium w Rankingu Szpitali 2017. W Top 100 znalazło się aż 12 podmiotów leczniczych z Pomorza

Szpital im. Korczaka w Słupsku

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku zajął 3. miejsce w Rankingu Szpitali – Bezpieczny Szpital Przyszłości, opublikowanym przez „Rzeczpospolitą". Spośród wszystkich województw, pomorskich szpitali jest najwięcej w złotej setce.

 

W złotej setce znalazły się m.in. Szpitale Pomorskie, szpitale w Chojnicach, Miastku, Kościerzynie. Słupski szpital zajął również 1. miejsce i został liderem Sieci Szpitali Poziomu III, a także uplasował się na trzecim miejscu w ogólnopolskim rankingu Szpitali Zabiegowych, Wielospecjalistycznych i Onkologicznych. Od ubiegłego roku placówka awansowała o 15 miejsc.

 

Najlepsze polskie szpitale

Tegoroczny Ranking Szpitali po raz kolejny wygrało Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy, zdobywając 908 punktów na 1000 możliwych. Na drugim miejscu Top 100 znalazł się Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa (903 pkt). Trzecie miejsce zajął Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Korczaka w Słupsku (893 pkt). W kategorii szpitali pediatrycznych, Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku sp. z o.o. zajął 3. miejsce. – Cieszy tak wysokie miejsce szpitala w Słupsku oraz udział innych, w tym marszałkowskich, szpitali pomorskich w setce najlepszych w Polsce – mówi członek Zarządu Województwa Pomorskiego Paweł Orłowski. – To zasługa wszystkich zaangażowanych w pracę szpitali: lekarzy, pielęgniarek, położnych, pracowników administracyjnych i profesjonalnych zarządów. Kryteria opieki medycznej, jakości i zarządzania są kluczowe dla oceny szpitali. Musimy jednak pamiętać, że utrzymanie jakości i dostęp do świadczeń zależą od finansowania służby zdrowia. Zmiany demograficzne, brak odpowiedniej liczby lekarzy pielęgniarek i położnych oraz rosnące koszty technologii medycznych wymagają fundamentalnego, ale przemyślanego i kompleksowego zwiększenia nakładów państwa na cały system ochrony zdrowia – dodaje Orłowski.

 

 

Słupski sukces

– To dla nas ogromny sukces – komentuje wyniki szpitala Andrzej Sapiński, prezes Zarządu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku. – To sukces całego zespołu pracowników. Nie byłby możliwy bez zatrudniania wysokiej klasy specjalistów, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje, a także bez wyjątkowej troski o pacjenta i stawiania na jakość. Nasz szpital stale rozszerza zakres świadczonych usług. Postawiliśmy na rozwój małoinwazyjnych metod leczenia i nowatorskich zabiegów rekonstrukcji piersi z wykorzystaniem technik mikrochirurgicznych. W przyszłym roku zamierzamy otworzyć ośrodek autoprzeszczepów szpiku kostnego – mówi prezes Sapiński.

Autorzy rankingu brali pod uwagę m.in. sposób zarządzania szpitalami, jakość świadczonych usług, komfort i bezpieczeństwo pacjentów, wyposażenie szpitala oraz posiadane przez szpital certyfikaty. Oceniane były też skargi.

 

Top 100

To już 14. Ranking Szpitali, który jest częścią realizowanego od 3 lat ogólnopolskiego programu Bezpieczny Szpital Przyszłości. Ranking 2017 został przygotowany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (CMJ) i firmę doradczą IDEA Trade. Publikacja jest ceniona przez branżę zdrowotną, cieszy się dużym zainteresowaniem pracowników szpitali, pacjentów i mediów. Został opublikowany m.in. w specjalnym dodatku do dziennika „Rzeczpospolita”. Wykaz prezentuje najlepsze placówki z całego kraju, także w podziale na województwa. Tegoroczna edycja uwzględnia wprowadzenie sieci szpitali. Podczas gali, 14 grudnia 2017 r. w Warszawie spotkali się przedstawiciele 120 najlepszych szpitali publicznych i prywatnych.  

 

Pozostałe wyróżnione pomorskie szpitale

21. miejsce – Szpitale Pomorskie sp z o.o. Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie

22. miejsce – Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lęborku

44. miejsce – Szpital Specjalistyczny im. J.K. Łukowicza w Chojnicach

48. miejsce – Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o.

55. miejsce – Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o.: Szpital św. Wojciecha w Gdańsku

57. miejsce – Szpital Specjalistyczny w Prabutach

59. miejsce – Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o.: Szpital im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku

76. miejsce – Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku

84. miejsce – Szpital Miejski w Miastku sp. z o.o.

85. miejsce – Szpital Dziecięcy Polanki im. M. Płażyńskiego w Gdańsku sp. z o.o.

89. miejsce – Salus sp. z o.o.: Szpital Salus w Słupsku

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.