Aktualności

Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna rośnie w siłę. Powstaje pierwszy zakład w Lęborku

Podstrefa Lębork Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Podstrefa Lębork Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Fot. mat. prasowe SSSE

Już niedługo w Lęborku powstawać będą kontenery i konstrukcje stalowe. Inwestycja za 25 milionów złotych to ponad 200 miejsc pracy.

 

Podstrefa Lębork Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE) to 19 hektarów terenu inwestycyjnego. Pierwsza inwestycja jest już bardzo zaawansowana.

 

Kontenery z Lęborka

Pierwszym inwestorem w lęborskiej podstrefie jest firma AMG sp. z o.o.  produkująca specjalistyczne kontenery i konstrukcje stalowe. – W naszym dotychczasowym zakładzie mieliśmy ograniczone możliwości rozwoju. W lęborskiej podstrefie budujemy obiekt o powierzchni ponad jednego hektara. Pozwoli to rozwinąć produkcję oraz zwiększyć zatrudnienie – opowiada Maciej Babij, prezes AMG. Przy wyborze nowej lokalizacji było również ważne, aby zakład znajdował się na ziemi lęborskiej. – Jesteśmy lęborską firmą i tu chcemy się rozwijać i płacić podatki – dodaje prezes Babij.  

 

Lęborska podstrefa

Podstrefa Lębork powstała w 2015 r. w ramach Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Łączna powierzchnia inwestycyjna to około 19 hektarów. Firmy planujące inwestycje mogą zakupić tu grunty na prowadzenie działalności gospodarczej, a także uzyskać zwolnienia podatkowe – wyjaśnia Mirosław Kamiński, prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, która zarządza SSSE. Oprócz inwestycji realizowanej przez AMG, która jest na bardzo zaawansowanym stopniu realizacji, kolejne trzy firmy zapowiedziały rozpoczęcie działalności w Lęborku. Łącznie na terenie podstrefy planowane są projekty o wartości ponad 41 mln zł.    

 

Nie tylko inwestycje

Słupska strefa to nie tylko inwestycje. Organizowane są również liczne szkolenia, seminaria i spotkania z przedsiębiorcami. Już 12 czerwca 2018 r. w Lęborku odbędzie się spotkanie informacyjne związane z wsparciem inwestycji jakie można uzyskać w ramach rządowych programów. – Już niedługo wejdzie w życie ustawa o wspieraniu inwestycji. To spotkanie jest przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy zastanawiają się czy rozpocząć inwestycję teraz, czy poczekać aż nowe regulacje zaczną obowiązywać – zaprasza Mirosław Kamiński. Spotkanie jest bezpłatne, wymagana jest jednak uprzednia rejestracja na stronie internetowej Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  

view szablon artykułu