Aktualności

Skórcz opanowali biegacze i rowerzyści. Odbyła się dwunasta już edycja Biegu Czterech Jezior

XII Bieg Czterech Jezior
XII Bieg Czterech Jezior. Fot. Radek Tymiński / FVM Media

Przez długi czas nie było wiadomo, czy uda się przeprowadzić tegoroczną edycję Biegu Czterech Jezior. Wszystko przez pożar w firmie Iglotex ze Skórcza, która była sponsorem imprezy. W geście solidarności na współorganizację zawodów sportowych zdecydował się samorząd województwa pomorskiego.

 

Dwunasta edycja Biegu Czterech Jezior, zaplanowana na 6 lipca 2019 r., mogła się nie odbyć. Pod koniec maja tego roku wybuchł pożar w zakładzie produkcyjnym firmy Iglotex, która była sponsorem tytularnym imprezy. W związku z tym zawody, organizowane od ponad 10 lat w Skórczu, straciły finansowanie.

 

Bieg w geście solidarności

Na współorganizację sportowego święta zdecydował samorząd województwa pomorskiego, podkreślając ważny wymiar tegorocznej imprezy, tzn. 30. rocznicę wolnych wyborów z 1989 r.

– Tegoroczny bieg główny odbył się pod hasłem 30-lecia Wolności i Solidarności, ale imprezę zorganizowaliśmy także w geście solidarności z mieszkańcami, pracownikami i właścicielami Iglotexu. Mam nadzieję, że zakład zostanie odbudowany, a pogorzelcy odzyskają miejsca pracy – podkreślił wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski, który wziął udział w zawodach.

 

Sześć konkurencji

Bieg Czterech Jezior rozpoczął się o godz. 9.00. Pierwsze były wyścigi rowerowe w kategorii MTB: dla dorosłych na trasie 27 km, młodzieży na dystansie 10 km oraz zawody monocykli na 10 km. W tym samym czasie zorganizowane zostały specjalne zawody integracyjne dla osób niepełnosprawnych oraz marszobieg dla rodziców z dziećmi na wózkach.

Bieg główny zaczął się o godz. 16.00. Był to tytułowy dystans dookoła czterech jezior na trasie 15 km, w którym zawodnicy walczyli o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. Dla młodzieży zaplanowano bieg przełajowy o długości 2,5 km, a fani nordic walkingu wyruszyli na trasę 5 km.

Przez cały dzień na uczestników imprezy czekały różnorodne atrakcje. Rozstawiona została strefa gastronomiczna, a dla biegaczy i rowerzystów przygotowano stoiska z akcesoriami sportowymi. Wieczorem, po dekoracji zwycięzców, na scenie muzycznej zaśpiewał Krzysztof Paul.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości