Aktualności

Sentymentalna podróż w czasie, czyli artystyczna instalacja w centrum handlowym z lat 90. XX wieku

Fot. mat. prasowe organizatora/Maciej Czarnecki
Fot. mat. prasowe organizatora/Maciej Czarnecki

Dom Handlowy Jantar we Wrzeszczu to pierwsze centrum handlowe w Gdańsku, które powstało w latach 90. XX wieku. Artystyczna instalacja Honoraty Martin opowie o jego historii i skłoni widzów do szukania odpowiedzi na pytanie o dawną świetność tego typu obiektów.

 

Wernisaż instalacji Honoraty Martin  „Proste momenty" i koncert zespołu Arszyn zaplanowano 14 grudnia 2019 r. Instalacja będzie czynna do 12 stycznia 2020 r. Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu miejsca IKM

 

Instalacja w Jantarze

Artystyczna instalacja „Proste momenty" wypełni dwa boksy Domu Handlowego Jantar w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz. To pierwsze nowoczesne centrum handlowe, jakie powstało w latach 90. w Gdańsku. – Sentymentalna tęsknota za latami 90. XX wieku zdaje się omijać Dom Handlowy Jantar we Wrzeszczu. W jego klimacie i specyficznej architekturze, którą dziś łatwo odczytać jako groteskową, wyczuwalna jest pewna anachroniczność – mówi Natalia Cyrzan z Instytutu Kultury Miejskiej. – Praca jest wyrazem szacunku i czułości dla miejsca prezentacji – zachęca do skupienia uwagi na charakterystycznych dla tej przestrzeni szczegółach, dotknięcia ich ręką lub czołem. Równocześnie daje możliwość bezpiecznego odcięcia się od bodźców typowych dla centrów handlowych, szczególnie w połowie grudnia – dodaje Cyrzan.

 

  • Miejsca IKM. Proste momenty Honoraty Martin
  • wernisaż 14 grudnia 2019 r., sobota, godz. 18.00
  • instalacja czynna od 15 grudnia 2019 r. do 12 stycznia 2020 r. w godz. 11.00-19.00, oprócz: 24-26.12 i 31.12.2019 r.
  • Dom Handlowy Jantar
  • ul. Politechniczna 7
  • Gdańsk-Wrzeszcz
  • wstęp – wolny

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości