Aktualności

Rybny potentat inwestuje w Gdańsku. W centrum biznesowym będzie ponad sto nowych miejsc pracy

John-Paul McGinley COO-Sales, ambasador Norwegii w Polsce Karsten Klepsvik, wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski i Piotr Kapinos CFO
Na zdjęciu od lewej: John-Paul McGinley COO-Sales, ambasador Norwegii w Polsce Karsten Klepsvik, wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski i Piotr Kapinos CFO. Fot. Sławomir Lewandowski

Marine Harvest, największy producent łososia na świecie, otworzy w Gdańsku centrum usług biznesowych. To kolejna inwestycja Norwegów na Pomorzu.

 

– To jest dobry dzień dla Pomorza. Cieszę się, że Marine Harvest rozwija swoją działalność w Polsce w oparciu o nasze województwo – tak Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego, przywitał przedstawicieli skandynawskiej firmy.

 

Najpierw w Ustce, teraz w Gdańsku

Do tej pory norweski producent łososia rozwijał działalność na ziemi słupskiej, w Ustce, Lęborku i Strzelinie. Teraz przyszedł czas na otwarcie centrum usług biznesowych. W Gdańsku powstanie ośrodek wsparcia dla działów finansowych i IT wszystkich spółek w grupie. Jak informuje Piotr Kapinas, CFO Marine Harvest, w ciągu roku firma planuje zatrudnić około 100 osób, nie tylko na stanowiskach merytorycznych, ale również na menedżerskich.

 

Pomorskie centrum biznesowe

Pomorze jest dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem, gdzie światowe koncerny chętnie lokalizują ośrodki wsparcia biznesowego. State Street, Sii czy ostatnio Swarovski, to tylko niektóre z firm, które otworzyły swoje biura w Gdańsku. –  Te wszystkie inwestycje nie byłyby oczywiście możliwe bez wsparcia takich jednostek, jak Invest in Pomerania czy InvestGDA. To właśnie dzięki nim Pomorze to miejsce, gdzie warto działać i inwestować – podsumował wicemarszałek Świlski.

 

Norwesko-polska współpraca

Marine Harvest to norweska firma zajmująca się hodowlą łososia i produkcją karmy dla ryb. Jej produkty obecne są w 70 krajach, a blisko 20 procent łososia spożywanego na świecie pochodzi z Marine Harvest. Grupa MH zatrudnia na całym świecie ponad 12 tysięcy pracowników, z czego ponad 4 tysiące w Polsce. Polacy pracują również na stanowiskach menedżerskich. Ekonomiści szacują, że z wartością blisko 2 miliardów złotych, firma jest największym eksporterem żywności w Polsce. 

 

view szablon artykułu