Aktualności

Remont oddziału w Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku zakończony. Kosztował 1,2 mln zł

Sala zajęciowa i gra na stoliku
Fot. Sławomir Lewandowski

Nowe pomieszczenia dla chorych, wymieniona instalacja elektryczna to m.in. efekty modernizacji Oddziału ogólnopsychiatrycznego dla dorosłych w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Bilikiewicza w Gdańsku.

 

– Na oddziale zostały wyremontowane sale zajęciowe dla pacjentów, gabinety lekarskie i zabiegowe, łazienki – powiedział w poniedziałek, 6 lutego 2017 r. członek Zarządu Województwa Pomorskiego Paweł Orłowski. Remont przyczynił się do podniesienia jakości pobytu i bezpieczeństwa pacjentów – dodał.

Sala chorych z łóżkami dla dwóch pacjentów

Sala chorych. Fot. Sławomir Lewandowski

Kupiono nowe łóżka i szafki dla chorych, a także sprzęt do dezynfekcji. Odnowiono kuchnie i stworzono pomieszczenie socjalne dla personelu. Dodatkowo na całym oddziale zamontowano nowe oświetlenie i gniazdka elektryczne z blokadami. W ten sposób dostosowano go do wymogów przepisów pożarowych. Na nowym oddziale jest 35 łóżek, a w całym szpitalu może się leczyć 406 pacjentów.

Koszt remontu

Inwestycja kosztowała ok. 1,2 mln zł, z czego 300 tys. zł pochodziło z budżetu pomorskiego samorządu. Dodatkowo Urząd Marszałkowski przekazał ponad 30 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu oraz wyposażenia gabinetu zabiegowego.

view szablon artykułu