Aktualności

Przystanek PKM Gdynia Karwiny rośnie w oczach. Kolejny element infrastruktury gotowy [FILM]

Betonowanie konstrukcji kładki na przystanku PKM Gdynia Karwiny
Betonowanie konstrukcji kładki na przystanku PKM Gdynia Karwiny. Fot. mat. PKM

Są już elementy czerwonych wiat oraz splot torów. Teraz wykonano kładkę nad torami, która połączy perony.

 

Budowa gdyńskich przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej jest coraz bardziej zaawansowana. Prace trwają równolegle na stacjach Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny.

 

Dzieje się na Karwinach

Od około miesiąca na przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdynia Karwiny widać już elementy charakterystycznych czerwonych wiat, jakie zdobią każdy peron PKM. Zakończono również układanie splotu torów, który umożliwi bezpieczny przejazd pociągów towarowych z przekroczoną skrajnią obok peronów. 14 lipca 2017 r. zakończone zostało betonowanie konstrukcji kładki nad torami. Połączy ona obydwa perony. Wraz z betonowaniem kładki, na peronie dla pociągów jadących w kierunku Gdańska-Osowej, zamontowane zostały elementy szybu windy.

 

 

...oraz na Stadionie

Tempo prac nie słabnie również na budowie drugiego gdyńskiego przystanku – Gdynia Stadion. Rozpoczął się tam montaż drugiej wiaty peronowej. Czerwone elementy są ustawiane na peronie, z którego korzystać będą pociągi jadące w kierunku Gdyni.

 

Budowa przystanku PKM Gdynia Stadion

 

Gdyński odcinek PKM

Budowa przystanków Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny na linii kolejowej nr 201 z Gdyni przez Żukowo do Kościerzyny, jest realizowana w ramach projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę 2017 r.

view szablon artykułu