Aktualności

Przygotuj własny krem i poznaj gdyńską Niemapę. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym

Zrób własny krem - warsztaty
mat. PPNT

Będą darmowe konsultacje dla młodych biznesmenów i zajęcia w laboratorium, gdzie będzie można przygotować samodzielnie ekologiczny krem, a także zaobserwować jakie żywe kultury bakterii występują m.in. w jogurtach, które pijemy.

 

Atrakcje w Pomorskim Parku Naukowo- Technologicznym w Gdyni odbywają się 18 i 19 maja w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2017

 

Strefa specjalna

Na odwiedzjących PPNT Gdynia czekać będą min. bezpłatne konsultacje dla blogerów i młodych przedsiębiorców w Strefie Startup. Ponadto, przez dwa dni, każdy, kto chciałby popracować nad swoim pomysłem biznesowym, a nie dojrzał jeszcze do założenia firmy, może sprawdzić, jak pracuje się w coworkingu strefy Startup.

 

Stwórz własny kosmetyk

Również Laboratorium PPNT Gdynia, przygotowało ciekawe propozycje dla wielbicieli kosmetyków Do It Yourself (DIY) oraz wszystkich, którzy interesują się pracą mikrobiologów. Uczestnicy warsztatów „Przygotuj własny krem", stworzą kremy pielęgnacyjne na bazie surowców naturalnych oraz poznają zasady przygotowania i odpowiedniego przygotowania kosmetyków ekologicznych. Natomiast podczas warsztatów „Poznaj pracę mikrobiologów" będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób obserwować różne typy bakterii oraz tego, jakie żywe kultury bakterii występują m.in. w jogurtach.

 

Gdyńska Niemapa

Niewątpliwą atrakcją tegorocznej edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich w PPNT Gdynia, będzie możliwość zwiedzenia z przewodnikiem wystawy gdyńskiej Niemapy w Galerii Centrum Designu PPNT Gdynia. Niemapa Gdynia, to ilustrowany przewodnik po mieście, przeniesiony w trójwymiarowy świat wystawy dla rodzin i dzieci. Wystawa jest interaktywna, ale w pełni analogowa - pozwala odkrywać zakamarki i zakątki miasta, słuchać dźwięków, dotykać i sprawdzać swoją wiedzę o mieście. Wystawa prowokuje do zabawy, rozmów, opowieści i wspólnych rodzinnych działań.

 

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, wymagana rejestracja.

Więcej o wydarzeniu na stronie Dni Otwartych Funduszy Europejskich

Kiedy: 18-19.05.2017r., (czwartek, piątek)

Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni, budynek III Strefa Startup, budynek II Laboratorium PPNT Gdynia.

Wstęp: wolny

Wymagana rejestracja:

Rejestracja na Dni Otwarte w Coworkingu Strefy Startup

Rejestracja na konsultacje dla blogerów

Rejestracja na warsztaty mikrobiologiczne

Rejestracja na warsztaty kosmetyczne - przygotuj własny krem

view szablon artykułu