Aktualności

Przez lasy i doliny Pomorza. Rowerowy maraton w Trąbkach Wielkich

Vienna Life Lang Team Maraton
Vienna Life Lang Team Maraton. Fot. mat. prasowe

Po raz pierwszy w historii w Trąbkach Wielkich zagości Vienna Life Lang Team Maraton. Wyścig bezdrożami w gminie Trąbki Wielkie już 16 czerwca 2018 r. Będą trzy trasy do wyboru oraz liczne rowerowe atrakcje dla całej rodziny.

 

Wyścig w Trąbkach Wielkich jest czwartym etapem cyklu. Poprzednie wyścigi odbyły się w Krakowie, Warszawie i Gdańsku.

 

Pierwszy raz w Trąbkach Wielkich

Pofalowana równina bogata w doliny, wąwozy i zalesione wzgórza sprawia że gmina Trąbki Wielkie są doskonałym terenem do rozegrania maratonu kolarstwa górskiego. – Bardzo się cieszę, że na mapie maratonów pojawi się nowe miejsce. Do tego naprawdę wyjątkowo piękne. Chcemy położyć szczególny nacisk na aktywizację młodzieży oraz promocję regionu i zdrowego trybu życia. Jestem przekonany, ze wspólnie z lokalnymi władzami i organizacjami stworzymy niezwykłą imprezę – mówi Czesław Lang, organizator kolarskiego cyklu.

 

Trasy dla każdego

Kolarze będą mieli do dyspozycji trzy trasy różniące się długością. Najdłuższa będzie liczyć 88 kilometrów. Trasa jest dosyć wymagająca. Obfituje w dużą liczbę podjazdów i zjazdów. Dla mniej zaawansowanych rowerzystów oraz rodzin z dziećmi, którzy chcieli by dopiero rozpocząć przygodę z kolarstwem górskich przygotowano trasę rodzinną o długości 10 km. – W maratonie wystartować może każdy. Wystarczy mieć tylko rower i oczywiście kask – dodaje Czesław Lang. W rowerowym miasteczku w Trąbkach Wielkich czekać będa atrakcje dla najmłodszych. Młodzi kolarze będą mogli wystartować w wyściugo z cyklu "Szukamy kolarskich talentów". Jest on skierowany dla dzieci z roczników 2003-2008.  

 

 

Mapa tras rowerowych Vienna Life Lang Team Maraton Trąbki Wielkie. mat. prasowe

Szczegółowe informacje, opis tras oraz regulamin zawodów na stronie Vienna Life Maraton.

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości