Aktualności

Przełajowe biegi w letniej odsłonie. Cała Polska bierze udział w City Trail on Tour, weź udział i ty!

Biegnący ludzie
Fot. materiał prasowy organizatora

W tym roku na 5-kilomertowym dystansie będzie 10 miast, 10 biegów i 10 przełajowych tras. Piąta już edycja cyklu City Trail onTour rozpocznie się 15 i potrwa do 26 lipca 2019 r. Zawody są zaplanowane na godziny popołudniowe w dni powszednie. W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym bieg zaplanowano na 18 lipca 2019 r.

 

Biegi to idealna okazja do oderwania się od codziennych obowiązków i aktywnego spędzenia czasu z rodziną lub znajomymi. 

 

Cała Polska biega

Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź – to lokalizacje, w których odbędzie się letnia edycja cyklu – w takiej właśnie kolejności. Pierwsza impreza zaplanowana jest na 15 lipca w Lublinie, finałowa – na 26 lipca w Łodzi. Start biegu głównego na 5 km będzie odbywał się o godz. 19.00. Od godz. 17.30 będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km. – City Trail onTour to niejako zapowiedź naszego jesienno-zimowego cyklu Grand Prix City Trail z Nationale-Nederlanden, w ramach którego organizujemy aż 60 biegów w trakcie 6 miesięcy – mówi Piotr Książkiewicz, organizator imprezy. – 10 wakacyjnych imprez to okazja do sprawdzenia się na naszych trasach w letnich warunkach, ale także dobry pomysł na aktywne popołudnie. Rodzinny charakter naszych biegów, wakacyjna atmosfera, owocowy bufet – to wszystko sprawia, że zawody mają także wymiar towarzyski. – Co roku zawody przyciągają sporą grupę zupełnie początkujących biegaczy, dla których dystans 5 km i brak limitu czasu na pokonanie trasy są dużym atutem. Z drugiej strony na naszych biegach nie brakuje zawodników, którym zależy na wyniku sportowym – dla tych ścigających się przygotowaliśmy zatem atrakcyjne nagrody – podkreśla Książkiewicz.

 

Opłaty startowe

Opłata startowa za jeden bieg to 30 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 40 zł, jeśli zapisu dokona się w dniu zawodów. Osoby, które chciałyby wystartować w więcej niż jednej lokalizacji za drugi i każdy kolejny start zapłacą 20 zł. Warunek to rejestracja od razu na wszystkie biegi (najpóźniej na cztery dni przed pierwszym z biegów cyklu). W City Trail Junior za udział w biegu trzeba zapłacić odpowiednio 10 lub 15 zł. Limit miejsc w biegu głównym wynosi w każdym z miast 500 osób. W cyklu dla dzieci i młodzieży nie ma ograniczenia liczby miejsc.

 

Jak było w 2018 r.?

W City Trail onTour 2018 wzięły udział 4782 osoby, w tym 3603 dorosłych i 1179 dzieci. Największym biegiem był ten w Bydgoszczy. Wzięło w nim udział 504 dorosłych i 277 dzieci. Trójmiejska impreza przyciągnęła 267 dorosłych oraz 77 młodych sportowców. Na trasach City Trail onTour 2018 rywalizowało spore grono znakomitych zawodników. W Lublinie zwycięstwo odniósł Artur Kern – rekordzista Polski na 5 km w hali. W Bydgoszczy biegał Paweł Ochal – mistrz Polski w maratonie z 2007 r. W Poznaniu pojawił się Łukasz Nowak, olimpijczyk z Londynu (2012), wielokrotny medalista mistrzostw Polski w chodzie sportowym. We Wrocławiu pewne zwycięstwo odniósł Dariusz Boratyński – młodzieżowy mistrz Polski na 5 km i 10 km z 2018 r. W Katowicach można było spotkać Benjamina Kucińskiego, olimpijczyka z Aten (2004), siódmego zawodnika Mistrzostw Świata w Helsinkach (2005) w chodzie sportowym na 20 km oraz Dominikę Napieraj, multimedalistkę mistrzostw Polski na 5 km, 10 km, 5000 m, 10 000 m i w biegach przełajowych i Katarzynę Golbę – wicemistrzynię kraju w chodzie sportowym na 20 km z 2017 roku, a także mistrzynię Polski w Biegu Górskim na Krótkim Dystansie 2018.

Informacje o biegach można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook'u. Partnerami głównymi są marki Salomon i Suunto.

Kalendarz biegów:

  • 15 lipca – Lublin, zalew Zemborzycki, okolice Kempingu Dąbrowa
  • 16 lipca – Warszawa, Las Młociński
  • 17 lipca – Olsztyn, Jezioro Długie
  • 18 lipca – Gdańsk, Trójmiejski Park Krajobrazowy, okolice AWFiS
  • 19 lipca – Bydgoszcz, Myślęcinek
  • 22 lipca – Szczecin, Jezioro Szmaragdowe
  • 23 lipca – Poznań, Lasek Marceliński
  • 24 lipca – Wrocław, Las Osobowicki
  • 25 lipca – Katowice, stawy Janina-Barbara
  • 26 lipca – Łódź, Park na Zdrowiu

Mapa polski z biegami_baner

view szablon artykułu