Aktualności

Przekonaj się, czym jest wideo-mapping. Światło, obraz i dźwięk w Centrum Hewelianum

Video mapping na Wozowni Artyleryjskiej
Video mapping na Wozowni Artyleryjskiej. Mat. prasowy Centrum Hewelianum

W niedzielny wieczór, 8 lipca 2018 r. w Centrum Hewelianum odbędą się (Re)Konstrukcje. Za wielki ekran do trójwymiarowego pokazu posłużą ściany odnowionej Wozowni Artyleryjskiej.

 

Wideo-mapping to trójwymiarowe, atrakcyjne wizualnie widowisko, łączące światło, obraz i dźwięk. Podczas takich pokazów budynek, w tym przypadku Wozownia Artyleryjska, stanowi nie tylko tło dla prezentacji obrazu, lecz staje się głównym bohaterem opowieści. Centrum Hewelianum chce w ten sposób przybliżyć historię rozwoju architektury obronnej na ziemiach polskich na przestrzeni wieków.

Pokaz poprowadzą stad-upowcy Wojciech Tremiszewski i Szymon Jachimek, a historię ożywi grupa rekonstrukcyjna Garnison Danzig.  Pierwszy pokaz zakończy salwa z broni palnej. Na kolejne odsłony (Re)Konstrukcji Centrum Hewelianum zaprasza w każdy weekend do końca wakacji.

 

(Re)Konstrukcje. Pokazy światło, obraz, dźwięk

  • 8 lipca–2 września 2018 r., piątek-niedziela, godz. 22.00-23.00
  • Centrum Hewelianum
  • ul. Gradowa 6
  • Gdańsk
  • wstęp – bezpłatny

 

Wydarzenie na Facebooku

 

Budynek Wozowni Artyleryjskiej został uroczyście otwarty 19 czerwca 2018 r. jako nowoczesne centrum konferencyjno-wystawiennicze. Rewaloryzacja i adaptacja obiektu na potrzeby Centrum Hewelianum została zrealizowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 10 mln zł.
view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości

Aktualności