Aktualności

Przedszkolaki z Przywidza będą miały lepiej. Unijne dofinansowanie dla gminnego przedszkola

Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu w ramach konkursu edukacja przedszkolna w gminie Przywidz
Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu w ramach konkursu edukacja przedszkolna w gminie Przywidz. Fot. mat. prasowe

Dodatkowe miejsca w przedszkolu i wsparcie dla nauczycieli. Dzięki temu poprawi się jakość edukacji i standard placówki. Wszystko to dzięki unijnemu dofinansowaniu.

 

Umowa na dofinansowanie projektu edukacji przedszkolnej w Przywidzu 26 czerwca 2019 r. podpisali marszałkowie województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski i Ryszard Świlski oraz Marek Zimakowski, wójt gminy Przywidz.

 

Przedszkole w Przywidzu

Dzięki unijnemu wsparciu w Przywidzu powstanie 20 dodatkowych miejsc w przedszkolu. W ramach projektu 120 dzieci z gminy Przywidz będzie mogło uczestniczyć w dodatkowych zajęciach matematyczno-logicznych czy języka angielskiego. W przedszkolu działać będzie kółko ekologiczne i informatyczne. Wszystkie zajęcia będą rozwijać u dzieci twórcze myślenie. Wsparcie zyskają również najmłodsi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dla nich dostępna będzie pomoc logopedy oraz arteterapia i gimnastyka korekcyjna. Dodatkowo ośmiu nauczycieli będzie mogło uczestniczyć w warsztatach z praktycznego wykorzystania narzędzi informatycznych w pracy z najmłodszymi.

 

Unijne dofinansowanie

Cały realizowany w Przywidzu projekt kosztować będzie ponad 878 tys. zł., z tego 746 tys. zł. pochodzić będzie z unijnego dofinansowania. Łącznie z dzisiejszą, w ramach edukacji przedszkolnej podpisanych zostało już 110 umów z samorządami. Ich łączna wartość to ponad 153 mln zł, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi ponad 130 mln zł.

view szablon artykułu