Aktualności

Przed nami jubileuszowa gala finałowa Gryfa Gospodarczego. Już dziś poznamy liderów biznesu na Pomorzu

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy
Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy. Fot. Sławomir Lewandowski

W tym roku do konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń. Statuetkę otrzymają najlepsze przedsiębiorstwa działające w naszym regionie. Zwycięzców jubileuszowej edycji poznamy podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się o godz. 17.00 w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

 

Gryf Gospodarczy jest nagrodą przyznawaną od 2000 r. wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego. Celem konkursu jest prezentacja i promocja pomorskich firm, które mają korzystny wpływ na rozwój gospodarczy regionu. Jego organizatorem jest Pomorska Rada Przedsiębiorczości pełniąca rolę doradcy marszałka w zakresie wspierania i rozwoju przedsiębiorczości.

Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęła rekordowa liczba 100 zgłoszeń. – To pokazuje, że mamy w regionie coraz więcej firm, które chętnie sięgają po tę najważniejsze nagrodę gospodarczą Pomorza – mówi Ludwik Szakiel, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

 

Kategorie konkursowe

Jubileuszowa, 20. edycja Gryfa Gospodarczego zostanie rozstrzygnięta w następujących kategoriach:

  • Lider innowacji – dla przedsiębiorstw wprowadzających na rynek innowacyjne usługi i produkty,
  • Lider eksportu – dla przedsiębiorstw, które prowadzą i konsekwentnie rozszerzają działalność eksportową,
  • Lider inwestycji – dla przedsiębiorstw, których działalność wyróżnia odwaga podejmowanych decyzji inwestycyjnych,
  • Lider odpowiedzialność społecznej – dla przedsiębiorstw, które są zaangażowane m.in. w działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, a także wspierają i wdrażają działania na rzecz ochrony środowiska,
  • Pomorski start-up – dla przedsiębiorstw, które funkcjonują nie dłużej niż 5 lat,
  • Lider kształcenia zawodowego – dla pracodawców, którzy angażują się i aktywnie wspierają kształcenie zawodowe uczniów z województwa pomorskiego,
  • Lider przedsiębiorczości młodzieżowej – dla osób lub podmiotów, które organizują oraz wspierają przedsiębiorczość młodzieżową w środowiskach akademickich i szkolnych.

Kapituła konkursu przyzna też statuetkę Gryfa Gospodarczego w kategorii Gmina przyjazna przedsiębiorcom, natomiast media patronujące konkursowi dodatkowo przyznają jednemu z uczestników Gryfa Medialnego.

 

Debata gospodarcza

Przed uroczystą galą zostanie zorganizowana debata gospodarcza z udziałem prof. Witolda Orłowskiego, głównego doradcy ekonomicznego PWC, oraz dr. Ernesta Pytlarczyka, głównego ekonomisty mBanku. Moderatorem będzie Jakub Kurasz, przedstawiciel PwC. Debata rozpocznie się o godz. 15.30 we foyer Opery Bałtyckiej.

 

Partnerem merytorycznym konkursu jest jedna z wiodących na świecie korporacji doradczych PwC, która przygotowała także rekomendacje dla komisji konkursowej.

Organizacja konkursu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu mBanku SA – głównego sponsora, a także Olivii Business Centre – partnera strategicznego.

Partnerami medialnymi są: „Dziennik Bałtycki", Radio Gdańsk, portal Trojmiasto.pl oraz „Express Biznesu".

 

Informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy.

view szablon artykułu