Aktualności

[ODWOŁANE] Próbne matury, warsztaty zawodowe i oferta prawie 60 uczelni. Na Targach Akademia 2020 zaplanujesz przyszłość

Fot. Buno Millennial / pixels.com
Fot. Buno Millennial / pixels.com

Podczas tegorocznych Targów Akademia w dniach 10-11 marca będzie okazja, by poszukać wymarzonego kierunku studiów, sprawdzić swoją wiedzę na próbnej maturze i porozmawiać z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej o zasadach najważniejszych egzaminów. Ofertę studiów przestawi prawie 60 uczelni z całej Polski.

 

Udział w Targach Akademia 2020 jest bezpłatny. Odbędą się one na Uniwersytecie Gdańskim przy ul. Bażyńskiego 8.

 

Sprawdź, czy zdasz

O warunkach studiowania maturzyści będą mogli porozmawiać z przedstawicielami wszystkich trójmiejskich szkół wyższych, ale także uniwersytetów m.in. z Torunia, Bydgoszczy, Warszawy, Krakowa, Lubina i Olsztyna. Obecne będą także uczelnie wojskowe i medyczne.

Przyszli żacy dowiedzą się o tym, jak wygląda studiowanie, jakie dokumenty należy przygotować i jakie są możliwości zatrudnienia po ukończeniu wybranych studiów.

Specjalne wykłady przygotowali pracownicy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku. Opowiedzą, jak przygotować się do matury m.in. z języka polskiego, matematyki, biologii, chemii czy języka angielskiego. Chętni sprawdzą swoją wiedzę w próbnych maturach z sześciu przedmiotów. Na młodzież będą czekali też doradcy zawodowi i psychologowie, którzy przygotowali warsztaty z budowania wizerunku, planowania kariery i radzenia sobie ze stresem. Specjaliści pomogą także w napisaniu profesjonalnego CV.

W tym samym czasie na Uniwersytecie Gdańskim będą dni otwarte uczelni. Poszczególne wydziały będą prezentowały ofertę od 9 do 20 marca (zależnie od jednostki). Program dni otwartych UG można sprawdzić na stronie Targów Akademia 2020.

Targi Akademia 2020

  • 10-11 marca 2020, wtorek – środa, godz. 9.00-17.00
  • Wydział Prawa i Administracji UG
  • ul. Bażyńskiego 8
  • Gdańsk
  • wstęp wolny (na niektóre warsztaty i spotkania obowiązują zapisy przez stronę Targi Akademia 2020)
view szablon artykułu

Archiwum wiadomości