Aktualności

Prawie 656 tys. zł więcej dostanie Politechnika Gdańska. Dodatkowe dofinansowanie dla budynku „Chemia C”

Fot. Aleksander Olszak
Fot. Aleksander Olszak

Sale wykładowe, laboratoria i nowy kierunek studiów II stopnia. Wszystko wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Taki jest budynek „C" Wydziału Chemii Politechniki Gdańskiej. Inwestycja uzyskała dodatkowe dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

 

Decyzję przyznającą dodatkowe środki finansowe oraz symboliczny czek wręczył rektorowi Politechniki Gdańskiej Krzysztofowi Wilde, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. W spotkaniu, które odbyło się 4 października uczestniczyłą również prof. dr hab. Ewa Klugmann-Radziemska, prodziekan ds. współpracy i rozwoju Wydziału Chemicznego.

 

Chemia C

W budynku „C" Wydziału Chemicznego powstały labolatoria i pomieszczenia dydaktyczne. Są też pracownie komuterowe. Wykłądy odbywają się również w doskonale wyposażonym audytorium. Cały budynek dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. W salach budynku „C" prowadzone są też zajęcia na nowym kierunku „Inżynieria i Technologie Nośników Energii". Są to studnia, które kształcą przyszłych pracownikó branży elektroenergetycznej, przetwórstwa chemicznego i paliwowego. Co ważne, są to studnia o profilu praktycznym. Łącznie Politechnika Gdańska otrzymała prawie 656 tys. zł dodatkowego dofinansowania.

 

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka