Aktualności

Późny powrót pociągiem z Kartuz do Gdańska? Teraz to żaden problem. Dodatkowe połączenie już od najbliższego weekendu

Pociąg SKM na stacji Kartuzy
Pociąg SKM na stacji Kartuzy. Fot. Aleksander Olszak

Całodzienna wycieczka w rejonie Kartuz, a może wieczorny spektakl w gdańskim teatrze? Teraz powrót do domu będzie łatwiejszy. Wieczorny pociąg z Gdańska do Kartuz pojedzie już od najbliższej soboty, 14 lipca 2018 r.

 

Pociąg po linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej  będzie kursować przez całe wakacje, do 2 września 2018 r.

 

Kartuzy dopłacą

Do tej pory ostatni pociąg łączący Gdańsk z Kartuzami kursował tylko w dni robocze. O zmianę rozkładu jazdy prosili zarówno mieszkańcy, jak i turyści wypoczywający na Pomorzu. – Gmina Kartuzy zobowiązała się do dofinansowania uruchomienia tego połączenia – poinformował Eugeniusz Manikowski, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Z budżetu Kartuz samorząd województwa otrzyma około 30 tys. zł.

 

Codzienne połączenie

Pociąg będzie kursować przez cały tydzień. Dodatkowo pojedzie też 15 sierpnia. Z Kartuz skład wyjedzie o godzinie 23.01, a do stacji Gdańsk Główny dojedzie o godz. 0.28. Po drodze zatrzyma się między innymi na stacji Gdańsk Port Lotniczy, dzięki czemu pasażerowie późnowieczornych samolotów będą mieli możliwość szybkiego dojazdu do centrum Gdańska. Będzie też połączenie powrotne. Szynobus z Gdańska Wrzeszcza ruszy o 23.06 i po 50 minutach dojedzie do Kartuz.

 

Dobry przykład współpracy

Linią pomorskiej Kolei Metropolitalnej pociągi kursują już od trzech lat. Każdego roku korzysta z nich coraz więcej pasażerów. – Postawa władz Kartuz bardzo mnie cieszy. Mam nadzieję, że decyzja samorządu z Kartuz o dofinansowaniu pociągów przekona inne gminy do podobnego kroku – zaznaczył członek zarządu województwa pomorskiego Ryszard Świlski  

 

view szablon artykułu