Aktualności

Poznaj twórcę niezwykłej i nowatorskiej architektury. Do IKM wraca cykl Miastoprojekcje

Fot. mat. prasowy IKM
Fot. mat. prasowy IKM

Holenderski architekt Rem Koolhaas to jeden z najbardziej oryginalnych talentów współczesnego projektowania. Kim tak naprawdę jest i jakie są jego projekty przekonasz się podczas projekcji filmu „REM Koolhaas – Starchitekt". Seans odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku we wtorek, 13 lutego 2019 r.

 

Opowieść o holenderskim architekcie otwiera kolejną edycję cyklu Miastoprojekcje w IKM. W kolejnych odsłonach widzowie zobaczą między innymi film o Brasilii i projekcie Ant Farm.

 

Architekt i wizjoner

Rem Koolhaas jest laureatem licznych architektonicznych nagród. Przez wielu uważany jest za proroka nowej architektury, który doskonale wyczuwa ducha nowych czasów. Znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów. Do jego najbardziej znanych realizacji należą między innymi budynek filharmonii w Porto czy biblioteka publiczna w Seattle. W filmie „REM Koolhaas – Starchitekt" zobaczymy portret ojca widziany oczami jego syna. Będziemy śledzić podróże architekta oraz wywiady z ludźmi mieszkającymi w budynkach zaprojektowanych przez Koolhaasa. Reżyser filmuje z bliska swojego ojca, choć nie przeprowadza z nim bezpośredniej rozmowy. Przed projekcją wykład wprowadzający wygłosi Jacek Dominiczak z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.   

 

  • Miastoprojekcje: REM Koolhaas – Starchitekt
  • Wykład wprowadzający: Jacek Dominiczak ASP w Gdańsku
  • 13 lutego 2019 r., wtorek, godz. 18.00
  • Instytut Kultury Miejskiej
  • Ul. Długi Targ 39/40
  • Wstęp – wolny

 

view szablon artykułu