Aktualności

Aż 450 tatuatorów, alternatywne pokazy mody, powietrzne akrobacje, wystawy, warsztaty, foodtracki i animacje dla dzieci. XI Tattoo Konwent w Gdańsku

Kobieta z tatuażem
Fot. mat. prasowe Tattoo Konwent/Janusz Miller Photography

Prezentacja artystycznej strony ozdabiania ciała – powstawanie wizji malowanej igłą po skórze, jak po płótnie. Design, moda, performance i sztuki wizualne. Koncerty Moscow Death Brigade, Siberian Meat Grinder oraz projektu Pudło.

 

Festiwal odbędzie się 13 i 14 lipca 2019 r. już po raz 11. w Gdańsku. To spotkanie miłośników ozdabiania ciała, którzy szukają nie tylko rozrywek związanych z tatuażem. W tym roku będzie  można zobaczyć pokazy specjalne: autorski 3D mapping sceny głównej, powietrzne akrobacje w wykonaniu włoskiego duetu Aerial Vertige, fireshow paryskiego performera Mike'a Garcia oraz występ fakira Testa. To tylko część atrakcji.

 

Dziarka w ciemno i nie tylko

W Gdańsku na żywo tatuować będzie około 450 artystów. Ich prace wystawiane będą w 12 kategoriach konkursowych. Jury w składzie: Sion Smith (edytor brytyjskiego pisma branżowego „Skin Deep"), Sebastian Junior Jaryszek (legenda polskiej sceny tatuażu), Marcin Pawlus (właściciel trójmiejskiego studia Dwa Śledzie), Bartosz Panas (właściciel warszawskiego salonu Caffeine Tattoo) i Joanna Fąferko (jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek tatuażu w Polsce) przyzna 36 nagród. Na konwencie pojawią się m.in. Max Pniewski, Andrzej Niuniek Misztal czy Piotr Deadel, a także Julien Thibers (Francja), Freddy Gricourt (Francja), Vincent Bloodline (Włochy), Tondrik Tattoo (Czechy), David Roduit(Szwajcaria), Benoit Gipsy Santiago (Francja). Kolejny raz odbędzie się również autorska akcja „Dziarka w ciemno". Tym razem za wykonanie wzorów o nieznanej dla tatuowanego tematyce odpowiedzialni będą: KTOF i Deep Red. Marcin Sokołowski ze studio Contrast'ink z Krakowa poprowadzi dla początkujący tatużystów seminarium na temat tatuażu czarno-szarego.

 

 

Sztuki audiowizualne na scenie głównej

Autorski 3D mapping – INK3D ukazuje dzieje tatuażu. Projekt to efekt współpracy Agi Szuścik (scenariusz, reżyseria) i Tomasza Gawrońskiego (realizacja). W niedzielne popołudnie wystąpią rosyjskie zespoły undergroundowe – Moscow Death Brigade (hardcore rap) i Siberian Meat Grinder (crossover trash). Nie zabraknie powietrznych akrobacji w wykonaniu Sary i Lary z Aerial Vertige, zapierającego dech w piersiach fireshow Mike'a Garcia oraz ekscentrycznego występu fakira Testa. O oprawę muzyczną sceny głównej zadba DJka Sayuri.

 

 

Wymiary na miniscenach

Po raz pierwszy, obok sceny głównej, będą działać minisceny niezależne. tzw. wymiary, nazwane zgodnie z hasłem przewodnim tegorocznej imprezy. W Wymiarze Pierwszym Fred Kyrel będzie tworzyć wyjątkowe stroje, inspirowane shibari – japońską sztuką układania więzów. Kreacje zaprezentują znane w świecie tatuażu modelki alternatywne: Vinka Wydro (Francja), Wildcat (Niemcy), Giulia Bonci (Włochy) i Thalya Myha (Belgia). Na tej samej miniscenie wystąpi także najbardziej znany streetpunkowy polski zespół The Analogs. Grupa w okrojonym składzie zaprezentuje projekt Pudło, w ramach którego wykonuje utwory akustycznie. Wymiar Drugi gościć będzie Kubę Kujawę z Tattoo.pl, który na żywo narysuje pozującą mu modelkę oraz ekipę od Play Piercingu. W Trzecim Wymiarze na odwiedzających czeka Serio – specjalista od bodypaintingu.

 

Dzieci, foodtrucki, moda i…

Nieodłącznym elementem Tattoo Konwentu są specjalne strefy. Będzie można zobaczyć oldschoolowe pojazdy. O podniebienia zadbają foodtrucki, każdy tu znajdzie coś pysznego. Nie zabraknie też strefy dla najmłodszych, strefy sponsorskiej oraz targów mody, podczas których będzie można nabyć odzież, dodatki i gadżety. Będą też: galeria sztuki z grafikami Michała Mozolewskiego – autora tegorocznych plakatów Tattoo Konwent, z fotografiami Kamili Burzymowskiej (powstałe w ramach serii „Beauty behind the Ink"), wystawa „2081" Agi Szuścik, „Od rzeczy" Jana Macieja Bojko oraz prace Emila Ćwika.

 

Akcje specjalne

Uczestnicy będą mogli wydrukować konwentowe selfie, pozować Watemborskiemu przy ściance i wziąć udział w konkursie jedzenia burgerów na czas. W strefie chill zagrają DJ-e: PZG i Rhythm Baboon. Afterparty zaplanowane na sobotnią noc odbędzie się w klubie 100cznia. Do tańca miłośnikom tatuażu zagrają: Sayuri, Vinka Wydro – modelka alternatywna biorąca udział w Shibari Fashion Show i francuska DJ-ka oraz KinkyOutsider, jeden z organizatorów konwentu. Zbierane będą środki na SOS Wioski Dziecięce. Drugiego dnia będzie można spotkać się z Agą Szuścik, która podobnie jak w czasie TEDx, opowie o walce z rakiem i badaniach profilaktycznych, które mogą uchronić przed śmiertelną w skutkach chorobą.

Tattoo Konwent

 • 13-14 lipca 2019 r., sobota-niedziela
 • Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze AmberExpo
 • ul. Żaglowa 11
 • Gdańsk
 • bilety:
 • internetowa przedsprzedaż
  od 39 zł (bilet jednodniowy) i 49 zł (bilet dwudniowy)
  bilety rodzinne – 105-175 zł
  wejściówki VIP – 300 zł
 • przedsprzedaż stacjonarna w sieci sklepów Empik
 • podczas festiwalu
  bilety jednodniowe – 50 zł
  bilety dwudniowe – 60 zł
 • seniorzy i dzieci do 10. roku życia – wstęp wolny

Więcej informacji i program znajdują się na stronie internetowej Tattoo Konwentu

 

 

 

view szablon artykułu

Kultura on-line

 

Archiwum wiadomości