Aktualności

Porozmawiajmy o morskich startupach i innowacyjnych technologiach. Konferencja Inteligentnych Specjalizacji Pomorza

Fot. ©Depositphotos/amuzica
Fot. ©Depositphotos/amuzica

Będą rozmowy o konkurencyjności przemysłu morskiego, digitalizacji i ochronie środowiska. Nowatorskie startupy z Pomorza zaprezentują swoje projekty.

 

Konferencja odbędzie się 21 czerwca 2018 r. w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Termin zgłoszeń upływa 14 czerwca. Współorganizatorem konferencji jest Obszar metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz Zarząd Morskiego Portu Gdańsk.

 

Portowa platforma

Dyskusja podczas konferencji poświęcona będzie zagadnieniom logistyki morskiej. Przedstawiony zostanie projekt Polski Port Community System. Jest to cyfrowa platforma umożliwiająca nie tylko zarządzanie portem, ale obsługująca całość zagadnień logistycznych związanych z ładunkami przeładowywanymi w porcie. Takie rozwiązania z powodzeniem działają w portach Europy Zachodniej. Teraz platforma jest wdrażana w portach polskich. Gościem specjalnym konferencji będzie profesor Binyamin Mantin z Luksemburga. Ekspert w dziedzinie logistyki i łańcucha dostaw.

 

Startupowe prezentacje

W programie konferencji przewidziane są dwa bloki, w których swoje projekty prezentować będą startupy związane z technologiami morskimi. Ich działania wpisują się w Inteligentne Specjalizacje Pomorza. Uczestnicy spotkania będą mogli zobaczyć innowacyjne składane kontenery oraz zaznajomić się z rozwiązaniami do zarządzania infrastrukturą energetyczną w portach. Pokazany będzie również system sterowania ruchem pojazdów. Spotkanie zostanie zakończone sesją networkingową, w której będzie okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz wymiany doświadczeń.

 

Zapisy na stronie Konferencji ISP

 

view szablon artykułu