Aktualności

Pomorzanie tłumnie świętowali na wielkim pikniku europejskim w Sopocie. Dni Otwarte Funduszy Europejskich za nami [ZDJĘCIA]

Finał Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Sopocie
Finał Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Sopocie. Fot. Aleksandra Chalińska

Na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie w niedzielę 12 maja 2019 r. można było zobaczyć, jak fundusze europejskie wpływają codzienne na życie Pomorzan. A przy okazji skorzystać z wielu atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były m.in. bańki mydlane, lepienie z gliny, konkursy z nagrodami, masaże i badania diagnostyczne.

 

Wielki piknik europejski w Sopocie wspólnie otworzyli: Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, Piotr Borawski, wiceprezydent Gdańska, oraz Magdalena Adamowicz, kandydatka do europarlamentu. Wszyscy zachęcali nie tylko do dobrej zabawy, ale przede wszystkim do wzięcia udziału w zbliżających się eurowyborach (niedziela 26 maja 2019 r.).

 

Każdy znalazł coś dla siebie

W niedzielę sopocki Skwer Kuracyjny opanowały namioty, w których beneficjenci programów unijnych pokazywali, co udało im się zrobić dzięki funduszom z Unii Europejskiej. Można było sprawdzić swoją wiedzę o rowerze metropolitalnym Mevo, zobaczyć jak działa lewitująca kolejka z Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie oraz zrobić sobie zdjęcie w specjalnych fotobudkach. Niemal każdy wystawca przygotował konkursy, w który do wygrania były różnorodne gadżety. W namiocie Muzeum Sopotu odwiedzający malowali własne torby na zakupy. Między zwiedzającymi przechadzał się magik, dzieci robiły ogromne bańki mydlane i grały w klasy. Można było też pomalować sobie twarz lub wpleść we włosy kolorowe warkocze.

Specjalne stoisko przygotowali pracownicy Pomorskiego Centrum Reumatologicznego im. J. Titz Kosko w Sopocie. Mierzyli ciśnienie, poziom cukru, a także badali wątrobę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też zabiegi fizjoterapeutyczne: masaże, zabiegi bioptronem i krioterapii.

Od piątku do niedzieli trwały Dni Otwarte Funduszy Europejskich. To cykliczne wydarzenie, które pokazuje, co dzięki środkom z Unii Europejskiej zmieniło się nie tylko w najbliższym otoczeniu mieszkańców Pomorza, ale i całej Polski. W różnych miejscach województwa bezpłatnie można było zwiedzać zakłady pracy, zajezdnie autobusów, trolejbusów, instytucje kultury oraz urzędy.

 

view szablon artykułu

Archiwum wiadomości

Kalendarz prac Zarządu i Sejmiku

Pod patronatem marszałka