Aktualności

Pomorskie dla Zdrowia podczas Batalii Napoleońskiej. Już w sobotę w Będominie będzie można badać się bez kolejki

Poprzednia akcja Pomorskie dla Zdrowia odbyła się w Słupsku. Cieszyła się dużym zainteresowaniem. Z bezpłatnych badań i konsultacji skorzystało prawie 1,3 tys. osób. Fot. UMWP
Poprzednia akcja Pomorskie dla Zdrowia odbyła się w Słupsku. Cieszyła się dużym zainteresowaniem. Z bezpłatnych badań i konsultacji skorzystało prawie 1,3 tys. osób. Fot. UMWP

Podczas inscenizacji Batalii Napoleońskiej w Będominie będzie można skorzystać z bezpłatnych badań, m.in. pomiaru ciśnienia, badania krwi w kierunku boreliozy oraz wirusowego zapalenia wątroby (HCV). Między godz. 11.00 a 17.00 w sobotę, 24 sierpnia na pacjentów w polowej przychodni będą czekać specjaliści ze Szpitala Specjalistycznego sp. z o.o. w Kościerzynie.

 

To już szósta akcja Pomorskie dla Zdrowia. Do tej pory z bezpłatnych badań i konsultacji skorzystało prawie 5 tysięcy osób. U co piątej z nich wykryto nieprawidłowości i skierowano na dalsze badania.

 

Badania bez rejestracji

Stoisko Pomorskie dla Zdrowia przyjmie wszystkich chętnych w namiotach ustawionych na placu przy Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, gdzie będzie odbywała się rekonstrukcja Batalii Napoleońskiej. Między godz. 11.00 a 17.00 będzie można zmierzyć ciśnienie, poziom glukozy we krwi oraz zbadać krew w kierunku boreliozy i w celu wykrycia przeciwciał anty–HCV (program Zdrowa Wątroba). Będzie można wykonać także badanie pojemności płuc (spirometria) i skonsultować wynik z lekarzem pulmonologiem.

Zob. Cesarz Francuzów pojawi się w Będominie.

 

Prawie 5 tysięcy badań i konsultacji tego lata

W tym roku odbyło się już sześć akcji Pomorskie dla Zdrowia. Z darmowych badań i konsultacji skorzystali mieszkańcy i turyści w Sopocie, Gdyni, we Wdzydzach Kiszewskich, Słupsku i dwa razy w Gdańsku. Łącznie specjaliści przebadali 3605 osób i skonsultowali 1225 pacjentów. Pracownicy szpitali marszałkowskich wykonali także 127 zabiegów. U 988 osób wykryto nieprawidłowości i skierowano je na konsultacje lekarskie. Najwięcej badanych miało niepokojące wyniki poziomu cukru we krwi, cholesterolu oraz zbyt wysokie ciśnienie krwi.

 

Pomorskie dla Zdrowia w Będominie

  • 24 sierpnia 2019 r., sobota, godz. 11.00-17.00
  • Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie
  • Będomin 16
  • Nowy Barkoczyn

 

view szablon artykułu